HattrickBulldogs
6:7(0:3,3:2,3:2)
ne 25. 8. 2024 18:00 @ VUT CESA Brno 1, Pohár, 2. kolo

Ani mocný finiš nestačil. Hattrick prohrál s Bulldogs

Drama do poslední sekundy. I tak lze popsat pohárové derby vrcholové skupiny, ve kterém florbalisté Hattrick padli se superligovými Bulldogs. Utkání už vypadalo na poměrně jasnou výhru hostů, nicméně domácí ještě zahrozili a stáhli manko až na nejtěsnější rozdíl.

Úvodní foto: Zonerama BRIng

FBŠ Hattrick Brno – Bulldogs Brno 6:7 (0:3, 3:2, 3:2)

Třaskavou bitvu provázela v úvodních minutách řada nepřesností, a to na obou stranách hřiště. O něco více ze hry však stále měli Bulldogs, kteří vyprodukovali více střel a Létal musel několikrát zasahovat. Jedním z důležitých momentů se pak stalo vyloučení Procházky, jež potrestali hosté jen dvě sekundy před vypršením trestu.

Také v dalších chvílích dějství měli buldoci navrch. Hattrick mohl litovat některých nevyužitých šancí, po nichž dvakrát v během krátké doby znovu udeřil soupeř. V čase 19:58 tak platil stav 3:0 pro Bulldogs a hráči FBŠ měli co dělat, aby se po pauze vrátili ve větší pohodě.

A zdálo se, že přestávka domácím sedla – stačila jim totiž necelá minuta a vyprodukovali snižující trefu. Bulldogs potom sice opět odskočili, ale následovaly dvě branky, díky nimž ve 31. minutě činil rozdíl už jen jediný gól. Nadějná situace se ovšem zkomplikovala, když protivník zase skóroval a vedl 5:3.

Náskok Bulldogs trval i v závěrečné části. Hostující florbalisté navíc svoji výhodu ještě umocnil a zdálo se, že utkání míří k jasnému závěru. Došlo i na střídání brankářů a místo Létala zaujal místo mezi tyčemi Steiger. Hattrick se zároveň začal spoléhat na hru v šesti, při které se podařilo stahovat ztrátu.

Ještě v posledních vteřinách platil stav 6:7 a nechybělo mnoho k vyrovnání. Nakonec takto vypadal i finální výsledek, což znamenalo druhou porážku FBŠ v rámci vrcholové fáze poháru. Závěrečný duel skupiny čeká Hattrick ve čtvrtek 29. srpna – od 20.15 hostí v Maloměřicích Znojmo.

Branky a nahrávky: 21. Zouhar (Vodica), 27. Hájek (Vodica), 31. Halama (Vodica), 41. Brom (Malec), 59. Gryc (Malec) , 60. Vlach (Procházka) – 16. Mráz (Svatoň), 18. Svatoň (Vaverčák), 20. Kalousek (Svatoň), 24. Koláčný (Matula), 35. Gregr (Svatoň), 43. Koláčný (Zukal), 45. Zukal (Matula). Trestné minuty: 6:4. Využití přesilovek: 0:1. Střely: 32:31. Diváků: 175.