Ani rozpačitý začátek nesebral Hattricku výhru nad Petrovicemi

Vysoké vítězství míří na konto Brna. Hattrick porazil doma v devátém kole první ligy Petrovice, přestože neměl povedený vstup do zápasu. Všechny problémy ale zažehnal a nedopustil žádné překvapení.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Z.F.K. AQM Petrovice 9:2 (1:2, 3:0, 5:0)

Už od prvních vteřin hry si museli Brňané dávat pozor na mírný tlak ze strany soupeře. Role se však brzy vyměnily a šance byly také na druhém konci hřiště. Problémy domácího týmu ovšem měly teprve přijít. Ve čtvrté minutě vyšel Petrovicím přechod dopředu a papírový outsider upravil skóre na 1:0. Po rozehrávce z rohu se pak komplikace ještě prohloubily a Hattrick ztrácel dvě branky.

Domácí florbalisté se snažili aktivně pohybovat, ale střelecké akce jim nevycházely. Nepříznivý průběh aspoň částečně prolomil David Sládeček, jenž při přesilovce zmírnil ztrátu svého mužstva na jeden gól. Situace do druhé třetiny tak rázem vypadala o něco schůdněji.

Petrovice vzdorovaly protihráčům, kteří ukazovali jednodušší hru a častější střelbu z každé pozice. Navíc se srovnala i činnost Hattricku na defenzivní půlce. Postupné zlepšení potvrdil druhou trefou Sládeček a Brno poprvé v zápase vybojovalo remízu.

Důležitou roli opět mělo nerovné rozložení hráčů. Vyloučení na pět minut pro Jana Řezníka totiž paradoxně přineslo gól Matěje Hronka. Hosté naopak nemohli být vůbec spokojeni, protože na Filipa Kejíka nevyzráli během početní výhody ani jednou. Hattrick z úspěšně ubráněného oslabení těžil také v následujících minutách a Sládeček svojí třetí brankou zvyšoval na 4:2.

V posledním dějství hrál Hattrick v tempu a chtěl často držet míček. Brňané vynikli i v zakončení, když v rozmezí 13 sekund přidali Hronek a Luděk Ondráček další dva góly. Tento vývoj už domácímu týmu prakticky zaručil poklidný závěr zápasu. Finální výsledek byl 9:2 pro Hattrick, který tím zaznamenal deváté vítězství ročníku.

Brno prodloužilo svoji neporazitelnost a zvýšilo zisk bodů na 26. Díky tomu má jistotu, že se nadále může těšit z pozice lídra první ligy. Individuální milník pokořil Jan Grábl, jenž si proti Petrovicím připsal dvě asistence a v dresu Hattrick získal už 81 bodů.

Další utkání čeká brněnský klub v sobotu 27. října, kdy zamíří do Ústí nad Labem. A na hřišti loňského účastníka Tipsport Superligy to rozhodně nebude žádná snadná práce.

Statistika utkání

Branky a nahrávky: 14. Sládeček (Dvořák), 24. Sládeček (Coufal), 29. Hronek (Jalový), 34. Sládeček, 50. Ondráček (Grábl), 50. Hronek (Jalový), 53. Coufal (Ondráček), 58. Coufal (Ondráček), 59. Andrle (Grábl) – 4. Ivan (Hrubý), 7. Kašpar (Jakubec). Střely: 37–22. Vyloučení: 1 (Jan Řezník 5min.) – 3. Využití: 3–0.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Do zápasu jsme vstoupili ospalejším výkonem a dostali jsme soupeře do hry. Rozhodující pro vývoj utkání byla pětiminutová přesilovka soupeře, kterou jsme dobře odbránili. To nás posadilo na koně a od té chvíli jsme v duelu víceméně dominovali. I přes devět vstřelených branek jsme se však hodně prali s produktivitou.“

Martin Vlček (Petrovice): „Prvních 30 minut jsme předvedli zlepšenou hru. Utkání výrazně ovlivnila naše pětiminutová přesilovka, ve které jsme byli tragičtí. Poslední třetina již byla naší klasikou.“