Bez překvapení: V Ostravě zvítězil Hattrick o šest branek

Žádné zaváhání naši hráči nepřipustili. Florbalisté Hattricku předvedli dobrý výkon proti MVILu Ostrava a navázali na dvě výhry před reprezentační pauzou. Brno si tím výrazně upevnilo druhé místo v tabulce první ligy, navíc stále živí naději na pozici absolutního lídra.

1. MVIL Ostrava WOOW – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:10 (2:3, 1:2, 1:5)

Hattrick si během zápasu zakládal na kvalitních útocích. Dopředu se Brňané dostávali díky rychlému pohybu s přesnými rozehrávkami. Z toho si hosté vytvářeli hodně příležitostí a nebezpečných střel. Za MVIL však skvěle chytal Vojtěch Kořínek a měl podíl na tom, že po první třetině Hattrick vedl jen o gól. Skóre bylo 3:2 pro FBŠ, když dvě trefy Jonáše Kůry doplnil ještě David Coufal.

Gólman držel Ostravany ve hře až do poloviny utkání. Právě ve 31. minutě se domácí mužstvo dotáhlo na Hattrick, když upravilo výsledek na 3:3. Ale od té doby následovala změna. Hostující hráči se začali lépe prosazovat a do poslední fáze hry vcházeli s náskokem dvou branek. Bylo však potřeba pamatovat, že soupeř stále může zahrozit.

A mírné problémy se přece jen ještě objevily. Úspěšný začátek dějství potvrdil ze strany MVILu Jan Hranický, který stáhl manko ve skóre na 4:5. Ani taková konstelace však Hattrick nakonec neznejistila. Zbytek třetí třetiny si Brno náležitě pohlídalo, protože přidalo další góly a uteklo do pohodového vedení. V součtu Jihomoravané zvítězili 10:4 a neohroženě zůstávají na druhém místě tabulky.

Být druhý ale Hattricku nestačí. Mnohem lákavější cíl je vidina první příčky, kde aktuálně jsou Black Angels. Jejich náskok je ovšem naprosto minimální – má totiž podobu jediného bodu. O to větší je touha FBŠ se dostat zpět na výsluní soutěže. Tento post bude opět ve hře za týden, kdy Hattrick bude v sobotu 22. prosince hostit Kanonýry Kladno. Místem konání se stane od 16 hodin SH Maloměřice.

Branky a nahrávky: 4. Kotzur (Svačinka), 17. Kotzur, 31. Trulík (Svačinka), 41. Hranický (Tesárek) – 10. Kůra (Jalový), 14. Kůra (Fuchs), 16. Coufal (Grábl),35. Coufal (Graclík), 40. Ondráček (Sládeček), 46. Coufal (Ondráček), 47. Sládeček (Ondráček), 54. Dvořák (Jalový), 55. Grábl (Graclík), 57. Sládeček (Grábl) . Střely: 16–39. Vyloučení: 4–1. Využití: 1–2. Diváků: 54.

Ohlasy trenérů

Tomáš Svačinka (Ostrava): „Od stavu 4:6 bylo na hřišti jenom jedno družstvo. A to díky proměňování šancí, které je z naší strany ubohé. Jinak utkání velká nuda. Lituji Pavla Bruse, že se na to musel dívat.“

Marek Fiala (Hattrick): „Zápas jsme odehráli směrem dopředu poměrně solidně. Do poloviny utkání jsme ale naráželi na výborného gólmana soupeře. Vzadu jsme nechávali okénka, především střed hřiště jsme občas špatně pokryli. Při aktivním pojetí jsme tak někdy zapomínali hráče za námi. Třetí část jsme až na její začátek, kdy jsme dostali rychlou branku, plně kontrolovali. Celkově pochvala, že jsme převedli hru na míčku z tréninku do zápasu. Dobré tři body a jdeme se připravit na těžký duel s Kladnem.“