Black Angels se pomstili za pohár, v lize zdolali Hattrick 11:7

Každá série jednou končí. Tu brněnskou, kdy Hattrick bodoval třináctkrát v řadě, přerušil ve 14. kole první ligy tým Black Angels. Pražští florbalisté tak napravili svoji porážku ze vzájemného osmifinále poháru a vystřídali FBŠ na čele tabulky.

BLACK ANGELS – FBŠ Hummel Hattrick Brno 11:7 (3:0, 4:4, 4:3)

Průběh utkání výrazně ovlivnila první třetina. Black Angels s přehledem kontrolovali hru a dominovali ve všech klíčových aspektech. Díky tomu se trefili Jakub Hromada, Vojtěch Ježek i Jan Pícha a Hattrick ztrácel po dvaceti minutách 0:3. Také Brno si vypracovalo dost šancí, jenže na rozdíl od protivníka je neproměňovalo.

Hosté proto mohli být rádi, když jim skvěle vyšel začátek druhé části. Díky dvěma gólům Jana Grábla a Lukáše Jalového se tak dostali Brňané do těsného kontaktu. Nedisciplinovanost a mezery v obraně však opět pomohly soupeři, který měnil výsledek ve svůj prospěch.

Pražané nenechali Hattricku žádný prostor k útokům a nutili jej hlavně bránit. Kvůli takovému vývoji si FBŠ vytvářelo souvislý tlak jen velmi složitě. Celkově přineslo prostřední dějství divokou hru a skóre 4:4, v součtu pak Black Angels vedli 7:4.

Jako poslední naděje zůstávala pro Hattrick třetí fáze zápasu. Jako první se v ní ale střelecky prosadili domácí hráči. Brněnské mužstvo proto bylo pod velkým náporem – potřebovalo nutně proměňovat šance a přibližovat výsledek k remíze. Black Angels však využívali nepřesností hostů a manko ještě zvyšovali. Zásluhou toho završil třígólový večer Jakub Boček.

Pouze v samotném závěru se Brno vzepřelo a kosmeticky upravilo skóre na 7:11. Porážce už ovšem nezabránilo a následoval pád z prvního místa tabulky. Tam se dostali právě Black Angels, zatímco Hattrick šel o příčku níže.

Druhá půlka základní části tak nezačala pro FBŠ úspěšně. Jednalo se o vůbec první utkání ligového ročníku, z něhož si Brňané neodnesli ani bod. Nyní se A-tým může připravovat na důležitý dvojzápas, který absolvuje už o tomto víkendu. Před reprezentační přestávkou z důvodu domácího MS 2018 narazí Hattrick venku na Náchod (23. 11.) a doma na Karlovy Vary (25. 11.).

Branky a nahrávky: 4. Hromada (Král), 12. Ježek (Hromada), 15. Pícha (Ludvík), 23. J. Boček (M. Boček), 28. Hněvkovský, 34. Renčín (M. Boček), 35. Král (Ludvík), 43. J. Boček (Vaculík), 45. J. Boček (Renčín), 50. Kopecký (Novotný), 53. Hněvkovský (Renčín) – 21. Grábl (Dvořák), 22. Jalový (Brom), 28. Fuchs (Hronek), 35. Jalový (Brom), 53. Malich (Kůra), 56. Máček (Grábl), 58. Fuchs (Ondráček). Střely: 36–30. Vyloučení: 5–6 + Hronek (HAT) OS. Využití: 1–1. Diváků: 75.

Ohlas trenéra Marka Fialy:

Domácí byli v první části všude dříve a snadno si vytvářeli střelecké pozice. My jsme na rozdíl od soupeře své šance neproměňovali. Nástup do druhé části se nám povedl, ale i kvůli prostupné obraně jsme se těžko dostávali do zápasu. Ve třetí třetině byla naše hra křečovitá, dopouštěli jsme se fatálních chyb a Black Angels trestali. Vzhledem k průběhu utkání je ještě skóre hodně skromné. Kdyby zápas skončil 22:14, nemohl by se nikdo divit.

Je to asi poprvé, co jsme absolutně nezachytili začátek utkání. To se nám stalo osudným společně s nedostupováním hráčů, nedůrazem a se špatnou prací na nohou. Nemohli jsme proto pomýšlet na vítězství. Věřím, že se poučíme a k dalšímu duelu přistoupíme v těchto ohledech mnohem zodpovědněji.