Bod za výborný výkon! Hattrick sahal po výhře nad Chodovem

Hattricku chyběl kousek k velkému úspěchu. S Chodovem odehráli Brňané vyrovnanou partii a o vítězství přišli až v poslední minutě třetí třetiny. Ze třináctého kola superligy si nakonec odnesli bod a musí se spokojit s dvanáctým místem.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 7:8p (3:2, 2:2, 2:3 – 0:1)

Chodov se ze začátku zápasu tlačil před brankoviště Filipa Kejíka a chtěl rychle otevřít skóre. Hattrick ale dobře bránil a trápil útočníky soupeře. Domácí tým si tak počkal na vhodnou chvíli a šanci po rychlém přechodu proměnil Filip Horák.

Za necelou minutu bylo sice vyrovnáno, ale Hattricku brzy vrátil vedení Luděk Ondráček. Na další trefu Pražanů potom odpověděl Lukáš Jalový na konci první třetiny a Brno drželo náskok jednoho gólu. Svěřenci kouče Marka Fialy využili většinu svých příležitostí a Chodov musel před druhým dějstvím přemýšlet, jak se vrátit do hry.

Hattrick však svému soupeři i nadále hodně zatápěl. Domácí hráči nepolevovali ani v prostřední části a Marek Fuchs zvyšoval na 4:2. Brankovou akci skvěle založil Lukáš Jalový, který kapitánovi mužstva připravil asistenci po dokonalém sprintu podél mantinelu.

Jenže ve chvíli, kdy hosté ztráceli dvě trefy, se situace začala obracet. Pražané během pěti minut dohnali manko zásluhou Ondřeje Mikeše a Daniela Maxy. K tomu se mohl mezi střelce zapsat také Marek Matejčík, ale zaváhal při trestném střílení. Hattrick si tak vynutil přesilovku, ve které poslal míček do sítě Martin Nagy. Brňané na tom byli opět o kousek lépe a s napětím vyhlíželi třetí třetinu.

Poslední dvacetiminutovka pokračovala ve výborném tempu. Chodov nesměl vypustit žádný souboj a hrát na hranici možností, aby nepřišel o kontakt ve skóre. Hosté tak nakonec smazali rozdíl a dotáhli se na průběžných 6:6. Hattrick ale Pražanům překazil radost – a to brankou Davida Coufala na 7:6.

Chodovští florbalisté přesto ještě zabojovali a půlminutu před koncem normální hrací doby dal na 7:7 Martin Pražan. A v prodloužení byl obrat dokonán, když rozhodl Ondřej Mikeš. Hattrick tak získal cenný bod, nicméně podle průběhu duelu určitě pomýšlel na víc. Brnu proto patří dvanácté místo superligy o bod za Libercem.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 6. Horák (Procházka), 17. Ondráček (Hronek), 20. Jalový (Fuchs), 27. Fuchs (Jalový), 38. Nagy (Jalový), 49. Jalový (Sládeček), 55. Coufal (Nagy) – 7. Pražan, 17. Pražan (Sýkora), 28. Mikeš (Krbec), 33. Maxa (Matejčík), 45. Krbec (Maxa), 50. Matejčík (Krbec), 60. Pražan (Krbec), 62. Mikeš (Krbec). Střely: 24–30. Vyloučení: 1–3. Využití: 1–1. Diváků: 186.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Myslím si, že utkání směrem ke konci gradovalo a muselo se líbit. Hrálo se hodně nahoru-dolů a bylo to svým způsobem otevřené. Oba týmy si vytvořily dostatek šancí, takže v obecné rovině šlo o hodně atraktivní utkání. Vyzdvihuji, že postupem času náš výkon rostl a s větším odstupem budeme za bodík rádi.“

David Podhráský (Chodov): „Klobouk dolu před Mikiho lajnou, která nás svojí energií dotlačila ke dvěma bodům, které jsme si dnes jako tým nezasloužili. Velká otázka pro nás trenéry je, proč se toto děje opakovaně.“