Bolavá ztráta s nováčkem: Hattrick podlehl venku Čelákovicím

Hattrick druhé vítězství aktuálního týdne nezískal. Brněnští florbalisté nestačili na nováčka první ligy mužů z Čelákovic, který kromě remízové první třetiny zvládl obě následující části duelu. Možný vzestup tabulkou se tak naneštěstí pro tuto chvíli odkládá.

ASK Orka Čelákovice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Brňané měli super možnost, jak navázat na čtvrteční výhru nad Kladnem, jenže ji nevyužili. Měření sil na domácí půdě Čelákovic se zlomilo ve druhé půlce hrací doby, během níž Orka zaznamenala pět branek. Hattrick tak přišel o náskok 1:0 a nakonec musel přijmout porážku 2:5, která ho nechává na dvanácté příčce tabulky ze čtrnácti.

Paradoxně výsledkově nejlepší byla pro FBŠ první část, jež dopadla bezgólově. Následně sice otevřel stav Michal Malec ve 27. minutě, ale nováček zaregoval velmi pohotově. Krátce nato se totiž dvakrát střelecky prosadil Vojtěch Strnad, čímž zajistil svému mužstvu náskok do třetí fáze zápasu. V ní domácí pouze potvrdili vítězství a vůbec poprvé v ročníku uspěli v normální hrací době.

Pro svěřence kouče Simona Šišky jde o čtvrtou prohru v této sezóně. Hattrick stále čeká na venkovní výhru, přičemž negativní série se táhne již z minulého ročníku. Dosud poslední prvoligový triumf ze hřiště soupeře se datuje do 12. března 2023, kdy Jihomoravané potvrdili postup do semifinále play-off venku proti Letce (9:1).

Za FBŠ byl se dvěma brankami jediným střelcem Malec, jenž zatím absolvoval tři zápasy s celkovou bilancí 4+0. Víckrát skóroval z mančaftu jenom Matěj Hronek s pěti přesnými pokusy. Brno by však za aktuální situace potřebovalo mnohem více gólových snajprů, aby se vymanil z pozic na spodku soutěže.

Další utkání se uskuteční už ve čtvrtek 5. října, kdy se koná čtvrté kolo Poháru Českého florbalu. Brňané v rámci něj vycestují do nedalekého Blanska, které hraje Národní ligu. Začíná se od 19.30. V první lize se FBŠ představí v sobotu 7. října na hřišti Hradci Králové, kde se úvodní buly plánuje na 18. hodinu.

Další týden zamíří Brňané do Ústí a doma se opět představí až 22. října při duelu s Plzní.

Branky a nahrávky: 31. Strnad (Čáp), 33. Strnad, 44. Červinka (Petráň), 55. Čáp (Richtr), 60. Petráň (Špalek) – 26. Malec (Hronek), 56. Malec (Halama). Trestné minuty: 6:6. Využití: 0:0. Střely: 28:28. Diváků: 54.