Boleslav si poradila s Hattrickem, hosté dali jediný gól

Nejlepší tým tabulky nedovolil žádné překvapení. Florbalisté Mladé Boleslavi porazili v patnáctém kole superligy Hattrick 10:1. Jedinou branku hostů v pátečním duelu zaznamenali hosté až ve třetí třetině, kdy se střelecky prosadil Matěj Hronek.

Technology Florbal MB – FBŠ Hummel Hattrick Brno 10:1 (2:0, 3:0, 5:1)

Boleslav už od prvních minut těžila z výhody domácího prostředí. Díky tomu chodila sebevědomě do útoku a dělala Hattricku potíže rychlými akcemi. Brňané tak inkasovali hned dva góly v šesté a sedmé minutě, kdy se trefili Jiří Curney a Mikuláš Komárek.

Vysoké tempo drželi Středočeši také ve druhé třetině zápasu. Svěřenci trenéra Marka Fialy navíc dostali další tři branky a situace vypadala z pohledu Technology ještě lépe. Hattrick nevyužil ani přesilovky po vyloučení Patrika Suchánka a zdálo se, že v posledním dějství to už bude mít Hattrick hodně těžké.

Domácí tým však ve třetí třetině herně polevil a nechával Brnu více místa. Jednu z nadějných akcí tak proměnil Matěj Hronek a zabojoval o lepší výsledek. Do konce utkání ale přidala Boleslav gól z trestného střílení a další tři slepené branky v posledních vteřinách hry.

Hattrick proto celkově padl 1:10 a lídr superligy potvrdil roli papírového favorita. Jihomoravský klub přesto zůstal na desáté příčce tabulky a na play-off mu stále chybí pouhé tři body. Brněnští florbalisté přitom mohou napravit dojem už v neděli 8. prosince – od 17 hodin přivítají na domácím hřišti v Maloměřicích Panthers Otrokovice.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 6. Curney (Natov), 7. Komárek (Šebek), 28. Bína (Gruber), 34. Curney (Krzyžanek), 37. Suchánek (Zakonov), 41. Tokoš (Šebek), 49. Curney, 60. Gruber (Komárek), 60. Tom. Chroust (Krzyžanek), 60. Curney (Natov) – 47. Hronek (Ondráček). Střely: 31–15. Vyloučení: 1–0. Využití: 0–0. Diváků: 369.

Ohlasy trenérů

Petr Novotný (Boleslav): „Byl to zápas o dobývání zatažené brněnské obrany. Jsem rád, že jsme utkání výsledkově brzy rozhodli a mohli jej v poklidu dohrávat. Samozřejmě jsme se nevyhnuli chybám, soupeř si své příležitosti také vytvořil.“

Marek Fiala (Hattrick): „Soupeř hrál florbal ve vyšší rychlosti, než na jakou jsme ‚zvyklí‘. Prakticky dvě třetiny nás tlačil a k ničemu nepouštěl. Ve třetí části Boleslav polevila a vytvořili jsme si pár dobrých příležitostí. Škoda, že jsme jednu dvě navíc neproměnili a že jsme si na úplném konci nechali dát v rychlém sledu lacinější branky. Výsledek tak vypadá hůře, než by mohl. Nicméně dobra lekce, florbal se dá hrát rychleji, ale chce to začít na tréninku. Odpočineme si a v neděli půjdeme za vítězstvím od první minuty.“