Bombastická řežba! Hattrick v ní ale podlehl Bohemce

Vyhrocená bitva, která Brňanům těsně nevyšla. Florbalisté Hattricku hostili favorizované Bohemians, přičemž jim pořádně zavařili. Body urvali Pražané až v posledních minutách, kdy utekli do mírného vedení 6:5. Hattrick proto čekají boje v play-down.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FbŠ Bohemians 5:6 (4:2, 1:3, 0:1)

Hattrick začínal ve formaci s brankářem Filipem Kuhnem. Dále do zahajovací lajny šel Matěj Kostka, který dostal před úvodním hvizdem speciální ocenění. V uplynulém kole totiž završil sto bodů v základní části superligy. Výkon Hattricku ale nakonec nestačil, protože si klokani odvezli nejtěsnější výhru 6:5. Porážka znamená pro svěřence Marka Fialy, že ztratili teoretickou šanci na desáté místo. O udržení tak budou hrát v play-down. Bohemians naopak zůstávají v boji o elitní trojku tabulky.

Pražané vybojovali vítězství i přesto, že měli mizerný úvod. Hattrick dobře zachytával míčky a díky brejkům si vypracoval náskok 3:0. Skóre otevřel Matěj Kostka a potom ho doplnili Jakub Procházka s Luďkem Ondráčkem. Druhý jmenovaný hráč navíc proměnil trestné střílení, čímž navázal na svůj úspěšný pokus ze stejné disciplíny na Chodově. Nicméně klokani zaveleli k obratu a v 54. minutě definitivně rozhodli trefou Matyáše Krebnera.

Klíčové byly přesilovky. Dohromady jich rozhodčí odpískali dvanáct, z toho sedm v neprospěch Hattricku. Jejich využití potom dopadlo v poměru 2:3. Zajímavostí je, že se Brňanům podařilo hned třikrát vyloučit Filipa Formana, čímž aspoň na chvíli vyšachovali nejproduktivnějšího hráče ze sestavy soupeře. Forman v samotném utkání zaznamenal gól a asistenci.

Parádní výkon zároveň předvedl Kuhn, který zachránil řadu situací a pochytal spoustu míčků. Často musel zasahovat až na brankové čáře a přispěl k tomu, že se Hattrick držel ve hře do úplného závěru. Díky stabilní formě patří brněnský gólman i nadále mezi špičku Livesport Superligy, co se týče úspěšnosti zákroků. Momentálně ji má přes 81 procent.

Nejlepším hráčem na straně Hattricku byl vyhlášen Ondráček, jenž se prosadil dvakrát a přidal tři přihrávky. Měl tak podíl na všech trefách domácího týmu a ukázal, že stále je důležitou oporou klubu. Nicméně ani slušné nasazení Ondráčka nestačilo, aby Hattrick zvítězil. Jihomoravané proto mohou litoval například neproměněné šance Šimona Hronka, když z místa před brankou poslal míček do břevna. Vyrovnání v poslední minutě potom promarnil Kostka.

Hattrick ale může těšit, že byl střelecky produktivní. Proti Bohemians dával nejvíce gólů na domácí půdě za poslední dobu. Naposledy se v Maloměřicích vícekrát radoval 28. září 2020, kdy doma hostil Chodov při výsledku 6:7. Pokud se započítá televizní zápas v hale Vodova, nastříleli Brňané šestku i v prosinci Pardubicím. Tentokrát to sice nestačilo na žádný bod, ale mužstvo se herně neztratilo. Naopak potvrdilo, že může držet krok s nejsilnějšími soupeři v soutěži.

Ze základní části teď zbývá odehrát závěrečný souboj. Hattrick dlouhodobou fázi superligy završí venku proti desáté České Lípě. Už se však nebude rozhodovat, zda se Brno vyhne play-down, ale z jakého místa půjde do bojů o udržení. Hrát se bude v neděli 7. března.

Svěřenci kouče Marka Fialy stále mohou skončit v tabulce jedenáctí a přeskočit Pardubice. Bitva s Lípou proto zřejmě určí, jestli Hattrick narazí v play-down na Královské Vinohrady, či Panthers Otrokovice.

Branky a nahrávky: 3. Kostka (Ondráček), 6. Procházka (Ondráček), 7. Ondráček, 14. Ondráček (Juhaňák), 38. Fuchs (Ondráček) – 9. Tomčo, 11. Pěnička (Šebek), 24. Forman F. (Krebner), 31. Zezulka (Punčochář), 33. Šebek (Pěnička), 54. Krebner (Forman F.). Střely: 25–34. Vyloučení: 7–5. Využití: 2–3.

HattrickBohemians
Kuhn (Kolajta) – Jalový, Juhaňák, Dvořák, Kostka, Kůra M., Horák – Brom, Fuchs, Hronek Š. – Kůra J., Ondráček, Procházka – Slezák, Leško, Vlach – Halama, Hronek M., NagyMichajlovič (Hyršl) – Zezulka, Dobisík, Kuncman, Čihák, Šimáně – Šebek, Krebner, Forman M., Vojtíšek, Buršík, Tomčo, Malič, Pěnička, Kratina, Punčochář, Forman F., Růžek

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Zkusili jsme od začátku hrát na dvě lajny. A kluci to zvládli až do konce, což je super. Výborná první třetina, potom sice nějaké neproměněné šance, ale obecně rozhodovaly přesilovky. Bohužel jsme soupeři nabídli sedm početních převah, po místy nesmyslných faulech. Z nich využil tři, což bylo rozhodující. V play-down bude klíčové být poctiví, obětaví, hrát jako tým, plnit si pokyny a zvládneme to.“

Martin Forman (Bohemians): „V Brně bývá těžké vyhrát, takže jsme se na to připravovali. A bylo to velmi náročné, nepodařilo se nám nepouštět Hattrick do brejků. Hlavně v první třetině, kdy padaly rychlé góly. Pak jsme se ale zlepšili do obrany a urvali výsledek i přes velký počet přesilovek.“