Brankáři Hattricku čelí superligovým soupeřům

Důležité role v týmu Hattricku nemají pouze hráči do pole. Brněnský klub se spoléhá i na zkušené gólmany, kteří mu pomáhají k co nejlepším výkonům. Jak se letos zatím daří maskovaným hrdinům v brankovišti?

V superligových zápasech brankáři Hattricku dosud odchytali podobný počet minut. Filip Kuhn jich má na kontě 273, přičemž Filip Kejík se v součtu dostal na číslo 260. Právě Kuhn je tím, kdo se začal společně s celým mužstvem dostávat v uplynulých duelech do formy – Hattrick si s jeho podporou připsal výhru v prodloužení nad Bohemians i tři body proti Pardubicím.

Co se týče úspěšnosti zákroků, Kuhn patří mezi superligovou špičku. S přesností zásahů téměř 86 procent mu patří čtvrté místo v tabulce všech gólmanů. Navíc zatím čelil 126 střelám, což je osmý nejvyšší počet v soutěži.

Kejík, který zahájil letošní ročník jako jednička v brance Hattricku, zasáhl do pěti utkání. Jeho úspěšnost kolem 70 procent a 32 inkasovaných gólů jej však zatím řadí spíše do spodní části statistik. Při srovnání průměru obdržených branek je na tom ovšem stále mírně lépe než například juniorský mistr světa Martin Haleš nebo Daniel Körber, na něhož Brňané narazili v loňském finále první ligy.

Hattrick s Kejíkem navíc nadělal velké problémy vicemistrovi z Mladé Boleslavi. Díky brněnské opoře brankoviště zvítězili Středočeši v Brně jen 4:2 a do posledních vteřin se obávali o výsledek. S oběma gólmany FBŠ (případně i s „trojkou“ Filipem Létalem) se proto v superlize musí počítat.

Dalším utkáním Hattricku bude televizní souboj, který se uskuteční v pondělí 4. listopadu v Liberci. Kdo se právě na severu Čech představí mezi tyčemi?