Brňané vezou po velkém boji výhru z Karlových Varů

Hattrick bere další tři body! Tentokrát to ale bylo velké drama. Ve druhém kole první ligy narazilo Brno na Karlovy Vary, které dlouho držely remízový výsledek. Závěr duelu ovšem hosté ovládli a prodloužili ligovou neporazitelnost.

FB Hurrican Karlovy Vary – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:7

Vstup do utkání proběhl přesně tak, jak si florbalisté Hattricku představovali. V rychlém sledu skórovali Luděk Ondráček a David Coufal, což přineslo Brňanům vedení 2:0. Hurricanu se naopak nedařilo dostat do tempa a FBŠ bylo do poloviny první třetiny jednoznačně lepší.

Během dalších minut se však situace změnila. Domácí hráči využili početní převahu a začali tlačit Hattrick, jenž upustil od svého dosavadního výkonu. Že jihomoravský tým vypadl z role, se ukázalo i při jeho přesilovce pěti proti třem, kdy promarnil všechny střelecké příležitosti.

Komplikace pro Hattrick pokračovaly ve druhém dějství. Vyrovnání Karlových Varů na 2:2 zajistil po chybě Jaromír Lisa. Nepřesnost sice za chvilku odčinil brankou Marek Fuchs, nicméně Západočeši odpověděli z trestného střílení. Tím opět získali remízu.

Oba týmy šly do poslední části aktivně. A přetahovaná o těsný náskok dlouho neměla jasného vítěze ani při pětiminutové výhodě hostů. To se obrátilo až díky několika gólům Hattricku, který v závěru upravil na 7:4. Střelecký účet uzavřel v předposlední minutě Coufal.

Hattrick i přes problémy má v první lize zatím plný počet bodů. Výsledky dalších zápasů pak znamenají, že se Brňané těší z pozice lídra tabulky. Zároveň FBŠ vládne i produktivitě, kde vedoucí duo Ondráček–Coufal společně nasbíralo už 17 bodů.

Program druhé nejvyšší soutěže bude pro Brno pokračovat v sobotu 15. září. Do domácí haly v Maloměřicích zavítá aktuálně předposlední MVIL Ostrava.

Branky a nahrávky: 12. Klápa (Lisa), 25. Lisa (Jaroš), 35. Strachota, 46. Klápa – 1. Ondráček (Coufal), 4. Coufal (Grábl), 26. Fuchs, 45. Brom (Hronek), 53. Coufal (Grábl), 57. Grábl (Ondráček), 59. Coufal (Ondráček). Střely: 23–27. Vyloučení: 3–1; Využití: 1–1. Diváků: 124.

Hodnocení trenéra Marka Fialy:

„Velmi dobře se nám povedl úvod utkání. V další fázi jsme však naprosto ustoupili od naší hry. Kvůli pozdnímu dostupování hráčů a nedůrazu jsme měli zaděláno na problém. Až v závěru jsme potrestali aktivně napadajícího, ale také chybujícího soupeře. Velmi dobře jsme zvládli i jeho finální power-play.

Čeká nás hromada práce. Není možné, abychom se nechávali strhnout do neřízeného chaosu, bezhlavé hry a nechávali si vnucovat styl soupeře po tak dlouhou část zápasu. Vážíme si tří bodů z venku, ale musíme do dalších utkání zlepšit herní projev a jeho vyzrálost.“