Čekání na výhru trvá: Ostrava uspěla nad Hattrickem o sedm gólů

Hattrick opět nedosáhl na kýžený výsledek. V zápase šestého kola superligy zamířili Brňané do Ostravy, která do té doby získala stejně jako FBŠ pouze jeden bod. Domácí tým si však právě proti nováčkovi napravil reputaci a uspěl jasně 10:3. Hattrick tak dále čeká na historicky první výhru v nejvyšší soutěži.

FBC ČPP Ostrava – FBŠ Hummel Hattrick Brno 10:3 (2:1, 4:1, 4:1)

V utkání se jako první trefila Ostrava zásluhou Patrika Posselta. Vedení ale neudržela ani dvě minuty, protože za Hattrick vyrovnával Martin Nagy. Tento stav se však ještě jednou měnil a po úvodní třetině odcházel s náskokem 2:1 tým FBC. I přes mírné manko tak Brňané zůstávali ve hře do další fáze zápasu.

Začátek druhé části měli pod kontrolou opět Ostravané, když pouhých 31 sekund stačilo ke gólu Jiřímu Juhaňákovi. Potom se k němu brzy přidal Dominik Eichner a Hattrick ztrácel už tři branky. Domácí florbalisté navíc pokračovali v sebejistém výkonu a rozdíl upevnili na podobu 6:2 po čtyřiceti minutách.

Třetí třetina ale už žádný obrat nepřinesla. Ostrava naopak rychle odskočila na 9:2 a nenechala Hattricku mnoho dalších šancí. Nic moc se příliš nezměnilo ani po pošťuchování v 51. minutě, které odnesli vyloučením David Sládeček s Lukášem Jalovým a na straně domácích Jiří Bauer. Až ke konci zápasu zkorigoval výsledek Oliver Gold, jemuž přihrával Jakub Procházka (jeho čtyřicátý bod v superligové kariéře).

Celkově Brňané prohráli 3:10 a zůstávají posledním týmem soutěže. Premiérové vítězství v superlize se tak musí odložit na příště. Další příležitost se Hattricku naskytne v neděli 20. října, kdy bude doma hostit FbŠ Bohemians. Pražané ale rozhodně nebudou snadným soupeřem, protože se zatím pohybují v polovině tabulky.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 7. Posselt (Lipový), 12. Eichner, 21. Juhaňák (Bauer), 24. Eichner (Juhaňák), 34. Zapletal (Sovják), 38. Eichner (Stejskal), 42. Sládek (Šindler), 45. Sovják (Klimscha), 46. Kaloč (Sládek), 59. Sovják (Švajný) – 9. Nagy (Coufal), 38. Coufal (Sládeček), 57. Gold (Procházka). Střely: 23–21. Vyloučení: 2–3. Využití: 0–0. Diváků: 95.

Ohlasy trenérů

Tomáš Svačinka (Ostrava): „Čepovaná desítka Ostravar chutná nejlépe. I když jsme měli v zápase určitá hluchá místa, plnili jsme víceméně to, co jsme si řekli v týdnu na tréninku a kluci byli hladoví po gólech. Přesně to po nich chci, a když k tomu přidáme zodpovědnost v obraně, výsledek se dostaví. Musím kluky pochválit a jsem rád za tři body.“

Marek Fiala (Hattrick): „Utkání rozhodly individuální chyby v obranné činnosti jeden na jednoho. Potom už soupeř zápas kontroloval a byl sebevědomý, zatímco my se stále trápíme v zakončení. Všichni musíme přijmout osobní zodpovědnost za tým a přistupovat ke každému duelu jako k finále mistrovství světa. Je to druhá facka a je na nás, abychom něco změnili a uvědomili si, že jsme outsider. A tomu musí odpovídat naše nastavení v hlavách.“