Cesta do superligy končí úspěchem! Hattrick postupuje mezi elitu

Cíl, za kterým Hattrick celou sezónu kráčel, je naplněn! Mužstvo završilo cestu do superligy třetím vítězstvím v baráži nad Bulldogs Brno a postupuje do nejvyšší soutěže. Konečný stav série mluví ve prospěch Hattricku 3–1 na zápasy.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Bulldogs Brno 8:3 (2:0, 3:1, 3:2)

Florbalisté Hattricku mohli postoupit už v sobotu před 450 diváky, nicméně první mečbol neproměnili. Vyrovnaná bitva přinesla drama až do úplného konce, z něhož vyšli Bulldogs vítězně 3:2. Svěřenci Marka Fialy proto museli zachovat klid a nastoupit k nedělnímu duelu mnohem lépe. Jinak by hrozilo, že jim skvělá výchozí pozice uteče mezi prsty.

Hattrick se však ze soboty poučil. Poprvé v baráži otevřel skóre, když se po necelých pěti minutách střelecky prosadil Zdeněk Malich. Domácí hráči se přitom nespokojili pouze se stavem 1:0, ale chtěli více. To předvedl brankář Filip Kejík, který připravil impozantní výhoz přesně pro Matěje Hronka. Střelec nezaváhal a Bulldogs ztráceli dva góly.

Dosavadní účastník Tipsport Superligy věděl, že ho ani nadále nečeká nic snadného. Do druhé třetiny sice hosté naskočili brankou Jana Vojtíška, jenže protiakce Hattricku byla přímo smrtící. V následujících minutách zvýšili náskok Jan Grábl s Davidem Coufalem a situace Bulldogs se ještě zhoršila. Dalším důležitým momentem se potom stala trefa Luďka Ondráčka ze závěru druhého dějství. Díky ní Hattrick vedl už 5:1.

Zbývala poslední třetina a zdálo se, že Hattrick je na nejlepší cestě do superligy. Takto výrazný náskok dosud ani jeden tým v sérii neměl a zbývalo jej „pouze“ udržet. Třetí třetinu ale zahájili lépe Bulldogs snížením Ondřeje Lorence. FBŠ však brzy odpovědělo zásluhou Marka Fuchse do prázdné branky a rozdíl zůstával stejný.

Před koncem už museli hosté hodně riskovat a Hattrick upravil na 8:3. Přesně tímto výsledkem dopadlo utkání, které rozhodlo o postupu do Tipsport Superligy. Hattrick se v nejvyšší soutěži představí vůbec poprvé v historii. Před zraky 400 brněnských fanoušků tak mohla začít oslava velkého klubového úspěchu. Právě příznivci Hattricku plnili po celou sezónu klíčovou roli a dotáhli to společně s týmem až do finále fantastické cesty.

Branky a nahrávky: 5. Malich (Graclík), 8. Hronek (Kejík), 26. Grábl (Ondráček), 30. Coufal (Ondráček), 37. Ondráček (Kůra), 50. Fuchs (Ondráček), 57. Dvořák (Jalový), 58. Kůra – 24. Vojtíšek (Marek), 48. Lorenc (Surkoš), 50. Komínek (Němec). Střely: 25–19. Vyloučení: 1–2. Využití: 0–0. Diváků: 400.