Cesta do superligy vede přes baráž, finále vyhráli Black Angels

Hattrick bojoval až do poslední chvíle, jenže neúspěšně. Brněnští florbalisté nezvládli třetí finále první ligy, jež odehráli doma proti Black Angels. Pražané tak využili mečbol, který si zajistili dvěma výhrami z minulého víkendu, a postoupili do Tipsport Superligy. Pro Hattrick nyní vede cesta do nejvyšší soutěže přes baráž.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – BLACK ANGELS 4:5p (1:0, 1:2, 2:2 – 0:1)

Domácí tým se musel oklepat z mírné nervozity, se kterou vstoupil do prvního dějství. To se však svěřencům Marka Fialy podařilo a začali přebírat kontrolu nad vývojem hry. Důsledkem dobrého výkonu byla trefa Davida Coufala, jenž v deváté minutě pomohl Hattricku do vedení 1:0. Hrálo se ve vysoké rychlosti, přičemž více gólových akcí si vytvářelo Brno. Mužstvo z jižní Moravy ukázalo kvalitu i během oslabení na konci úvodní dvacetiminutovky, kdy se bezchybně ubránilo.

Velkému tlaku museli Black Angels vzdorovat také zkraje druhé třetiny. Hattrick dlouho kombinoval na polovině soupeře a připravil si spoustu střel, ale Pražané se i díky troše štěstí dokázali osvobodit. Bylo znát, že domácí hráči mají navrch a stále mohou finále výrazně zdramatizovat. O tom fanoušky přesvědčil mimo jiné Marek Fuchs, který v přesilovce překonal Daniela Körbera a zvýšil náskok na 2:0.

Od půlky zápasu se ovšem začaly věci měnit. Pražané postupně získávali větší převahu a lépe využívali nepřesností Hattricku. Black Angels se proto dostali ke dvěma úspěšným pokusům a díky Jakubu Hromadovi s Janem Kopeckým zajistili remízu před třetí částí utkání.

Obraz hry zůstal podobný i po přestávce a hosté vynikali o něco více. Brzy se tak mezi střelce přidal Jakub Renčín a Black Angels zkompletovali obrat. Hattrick v tu chvíli neměl na výběr a potřeboval ze sebe vydat maximum sil, aby prodloužil sérii. To se sice projevilo dalšími dvěma brankami, jenže protivník opět odpověděl a muselo rozhodnout prodloužení.

V nastaveném čase už mluvila situace pouze pro pražský tým. Ze dvou střel se ujala ta Renčínova po úspěšné spolupráci s Danielem Ludvíkem a Black Angels mohli slavit. Také třetí sérii letošního play-off vyhráli 3–0 na zápasy a postupují do Tipsport Superligy.

Ani cesta Hattricku do nejvyšší soutěže však nekončí. Brňané ještě čeká baráž, v níž narazí na vítěze druhého kola superligového play-down. Potenciálně se tak rýsuje velké brněnské derby s Bulldogs, kteří v této fázi drží mečbol nad Znojmem za stavu 3–1. O protivníkovi do baráže se definitivně rozhodne příští týden.

Branky a nahrávky: 9. Coufal (Sládeček), 30. Fuchs (Brom), 46. Ondráček (Coufal), 51. Coufal (Sládeček) – 35. Hromada (J. Boček), 36. Kopecký (J. Boček), 44. Renčín (J. Boček), 57. M. Boček (Ludvík), 63. Renčín (Ludvík). Střely: 18–32. Vyloučení: 2–1. Využití: 0–0. Diváků: 308.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Po nervóznějším začátku jsme se do toho dostali a víceméně do poloviny zápasu jsme byli lepším týmem. Stejně jako v předchozích duelech jsme si vypracovali dost vyložených šancí na to, abychom získali pohodlné vedení. Bohužel naše produktivita opět neodpovídala důležitosti utkání. Za stavu 2:0 jsme se vlastními chybami dostali pod tlak a soupeř díky nim vyrovnal. Ve třetí třetině už bylo cítit, že nám ubývají síly. I přesto jsme dokázali otočit skóre na svoji stranu. Naneštěstí pár minut před koncem Black Angels vyrovnali a v prodloužení si došli pro vítězství.

Navzdory výsledku série měly všechny zápasy společného jmenovatele, kterým byla naše nižší efektivita střel. Protivník na rozdíl od nás potrestal, co jsme mu nabídli. Všechna střetnutí byla v našich silách vyhrát, ale chyběla lehkost v zakončení a v klíčových momentech byl soupeř vždy o krok napřed. Odpočineme si, otřepeme se, poučíme se a do baráže půjdeme s čistou hlavou a dobře připraveni. Soupeř se mění, cíl nikoliv. Víme, o co hrajeme a půjdeme si za tím.“

Petr Pajer (Black Angels): „Jak by řekl nejlepší komentátor Robert Záruba: ‚Tak ještě jeden večírek pro tuhle partu!‘ Je to nádherný pocit – a to nejen tím, že jsme prošli play-off bez porážky 9–0, ale také proto, s jak mladým a perspektivním týmem jsme si došli pro superligu, kde rozhodně nechceme hrát druhé housle! Rad bych pochválil soupeře a moc mu držím palce do další série. Narovinu, z Hattricku jsem měl mnohem větší respekt než z případné baráže a jeho kvalita se nakonec také v každém zápase potvrdila. A v neposlední řadě moc díky našim divákům, kteří si to v obrovském počtu přijeli s námi užít!