Chodov má už dvě prohry. Jak si povede proti Hattricku?

Byl to úspěšný boj do poslední chvíle, na který se teď dá navázat. Hattrick po páteční výhře čeká další utkání Livesport Superligy, tentokrát doma hostí silný Chodov. Soupeř však nepřijede do Brna v nejlepší formě.

V pátek všechno klaplo. Hattrick vrhl všechny síly proti Královským Vinohradům a připsal si první výhru sezóny. V tabulce Livesport Superligy tak poskočil na sedmé místo po neúplných čtyřech kolech soutěže. Přesně toto může být moment, který povzbudí Brňany do dalších zápasů. Svěřenci Marka Fialy v Praze nastříleli sedm gólů, což je stejný počet jako součet všech předchozích duelů. Hattrick rozhodně je na dobré cestě.

Chodov naopak vypadá, jako by se trápil horší formou ze začátku ročníku. Zatím odehrál čtyři střetnutí, z nichž hned dvě prohrál. Nejdříve nestačil na Vítkovice a v pátek podlehl i rozjetému FBC Ostrava. Pražané se proto propadli až na šestou příčku a Hattrick jim šlape na paty. Stačí jeden zápas a vymění si své dosavadní pozice. Nabízí se zajímavá příležitost papírového favorita překvapit.

Florbalisté z Jižního Města jsou vůbec prvním protivníkem, na kterého Hattrick v historii superligy narazil. Na startu uplynulé sezóny tam Brno absolvovalo premiéru v nejvyšší soutěži, jež se ale nepovedla a Chodov uspěl 13:5. Přestože Jihomoravané ze začátku hodně kousali, a dokonce drželi náskok o dvě branky.

Ještě větší zápřah byla pro Chodov loňská odveta v Maloměřicích, kde srovnávali až v poslední minutě třetí třetiny. Hattrick tak litoval, že přišel o vítězství a posléze prohrál 7:8 v prodloužení. Rozhodně nechybělo mnoho, aby všechny body zůstaly doma.

Chodov je zajímavým soupeřem i proto, že má ve svých řadách opory, které si dříve prošly prostředím brněnského florbalu. Třeba bratry Koutné, Toma Ondruška nebo Jiřího Bauera. Hráči na obou stranách se vzájemně znají a budou mít motivaci ukázat převahu. Půjde o prestižní souboj, z něhož nikdo nechce odejít poražený.

Svůj první duel v Livesport Superlize zaznamenal loni v září proti Chodovu i útočník Lukáš Vlach. Tehdy upravoval skóre na 2:1 pro Hattrick a věří, že by mohl mířit přesně také v pondělí. „Bude to těžký zápas, kde si budeme muset zakládat na poctivé obraně a rychlých protiútocích. Rozhodně nedáme Chodovu nic zadarmo,“ vyzdvihoval Vlach.

V zápase může překonat kulatý milník legendární Luděk Ondráček. Brněnský tahoun má na kontě 397 superligových bodů (267+130) a jenom se čeká, kdy pokoří magickou čtyřstovku. Kdyby takto exceloval právě proti Chodovu, vstoupilo by toto utkání do historie soutěže.

Jak měření sil dopadne? Hattrick hraje s Chodovem o svátečním pondělí 28. září, ve sportovní hale Maloměřice se bude začínat od 17 hodin. Hattrick opět finančně přispěje podle konečného výsledku nadaci Společnost pro ranou péči. A navíc nebude sám - tentokrát se k němu připojí také Sanasport, jenž přidá peníze podle počtu vstřelených gólů. Děkujeme!