Čtvrté pokračování první ligy se odehraje na Kladně

Hattrick se o víkendu vydá do středních Čech. Bude jej totiž čekat čtvrté kolo první ligy proti Kanonýrům Kladno, kteří zatím uhráli dvě vítězství.

Svěřenci Marka Fialy budou navazovat na úspěšný start do soutěže. Brňané nasbírali za tři duely devět bodů a jsou na vrcholu tabulky. Jejich nejbližším konkurentem je s dvoubodovou ztrátou Florbal Ústí. Tento odstup si Hattrick zajistil díky výhře 8:3 nad MVILem Ostrava z minulého kola.

Dalším týmem, který zkusí zastavit brněnskou sérii, bude Kladno. Kanonýři dosud prohráli pouze jednou a pohybují se v pásmu postupu do play-off. Aktuálně si drží šestou pozici, ale zároveň mají stejně bodů jako třetí Black Angels. Rozhodují jen drobné rozdíly ve skóre.

Vzájemné výsledky ukazují, že utkání nebude pro Brno vůbec jednoduché. Obě mužstva se v první lize potkala už patnáctkrát, přičemž Hattrick zaznamenal osm výher – buď v šedesáti minutách, nebo po prodloužení. Zbývající měření sil vyzněla ve prospěch Kladna.

Bilance zahrnuje také semifinále play-off 2012, kdy FBŠ vyřadilo Kanonýry 3–2 na zápasy. V poslední době se ale daří mnohem více Středočechům. Loni Hattrick nestačil na svého rivala ani jednou a podlehl mu 6:9 a 3:4. Nyní tak přichází ideální šance napravit si reputaci.

„Kladno je kvalitní tým, takže očekávám vyrovnaný zápas. Bude nejtěžší z těch, které jsme doposud odehráli,“ předpokládá Jan Grábl. Ani síla soupeře však nebere naději na dobrý výsledek. „Věřím, že si dovezeme do Brna tři body, pokud se vyvarujeme zbytečných chyb,“ doplnil útočník.

Letošní produktivitu momentálně ovládá Luděk Ondráček s pěti góly a šesti asistencemi. Těsně za ním je David Coufal díky statistice 6+4. V historických bilancích o sobě dává vědět brankář Filip Kejík, jenž může na Kladně vyrovnat Jana Chrásta v počtu odchytaných prvoligových vítězství (35).

Přidá Hattrick čtvrtou výhru v sezóně? Utkání proběhne v neděli 23. září od 17 hodin. Jeho dějištěm se stane SH BIOS Kladno.