Další body čekají na Spartě

Plný odhodlání vstupuje Hattrick do sedmnáctého kola superligy. V neděli zabojuje o další vítězství nad hřišti pražské Sparty, která je na čtvrtém místě tabulky. Poslední zápasy ale neodehrála nijak přesvědčivě a Brňané cítí šanci na úspěch.

Pražané v předchozím kole podlehli Královským Vinohradům 4:5 po prodloužení. V utkání navíc ztratili vedení o dvě branky. Aspoň po jednom bodu sahala proti Spartě také Ostrava, která na ni ale v předminulém kole nestačila nejtěsnějším rozdílem 5:6. Svěřencům kouče Ondřeje Kašpárka přesto nadále patří čtvrtá příčka s odstupem čtyř bodů na třetí Vítkovice.

Ani Hattrick ovšem nemá ideální formu. Poslední dva duely s Boleslaví a Otrokovicemi skončily porážkami a Brňané se snaží vrátit do formy. Chtějí tak hrát stejně jako na začátku minulého týdne, kdy doma porazili v televizním zápase Black Angels 7:3.

Vzájemné utkání, které týmy absolvovaly na konci září v Maloměřicích, zvládla lépe Sparta. Mužstvo trenéra Marka Fialy podlehlo favoritovi 3:5, když až do posledních minut měl šance na vyrovnání. Proto se Brnu nabízí druhá bitva jako možnost uhrát lepší skóre.

„Výsledky Sparty jsou nejednoznačné. Pokud znovu navážeme na výkon ze čtrnáctého kola proti Black Angels, budeme proměňovat vybojované šance a plnit defenzivní úkoly, povezeme z Prahy body,“ uvedl útočník Jan Grábl.

Ve statistikách pomýšlí na jubilejní číslo David Coufal. Momentálně mu chybí tři body, aby dosáhl stovky v dresu Hattricku. Ke svému 130. utkání za brněnský klub nastoupí kapitán Marek Fuchs, který se zároveň drží v top pětce týmové produktivity díky pěti gólům a stejnému počtu asistencí.

Zápas sedmnáctého kola superligy Sparta–Hattrick je na programu v neděli 15. prosince. V pražské UNYP Areně padne úvodní buly v 17 hodin.