HattrickAligators
Odehráno
ne 22. 1. 2023 10:00 @ VUT CESA Brno 1, 1. liga žen, 21. kolo

Další domácí ztráta, ženy v závěru ztratily s Aligators

Ani druhý víkendový duel nedopadl tak, jak by si přály florbalistky Hattricku. Z dalšího vyrovnaného souboje, jenž tentokrát absolvovaly s Aligators, vychází Brňanky bodově naprázdno. Zůstávají tak na deváté pozici první ligy žen.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Aligators Šitbořice 4:5 (0:1, 1:1, 3:3)

Ženy nevstoupily do utkání podle představ, když na rozdíl od soboty inkasovaly první gól. Šitbořice navíc svůj náskok ještě navýšily zkraje druhé třetiny a Hattricku ujížděl vlak. Ještě hůře mohlo být po trestném střílení Elišky Hroudné, nicméně hostující florbalistka ho neproměnila.

Chvilku před koncem prostředního dějství tak přišel první moment, který vrátil Hattrick do boje. Jana Skořinská ve 38. minutě snížila na kontaktní rozdíl, čímž Brňanky dostaly nový impulz do poslední části zápasu.

Ve třetí části se ještě strhla velká přestřelka. Aligators odskakovaly do dvougólového vedení, jenže Hattrick se stále dotahoval. Výraznou zásluhu na tom měla Katarína Cerchlanová, když dávala branky na 2:3 i 3:4.

A holky Hattricku nakonec vydřely vytoužené srovnání. Chvilku po začátku přesilovky si vzaly time-out, po němž se zrodila trefa na 4:4 v podání Sabiny Slovákové. Nerozhodný stav ovšem vydržel jen jedenáct sekund, než upravila na 5:4 pro hosty Tereza Lengálová svým druhým gólem v utkání.

Právě blesková reakce aligátorkám nakonec zajistila všechny body, zatímco Hattrick se musí i nadále smířit s devátou příčkou tabulky. „Zápas byl o sto procent lepší než v sobotu. Holky dokázaly včerejší nepovedený výkon hodit za hlavu a hrály to, co měly,” ohlížela se za výsledkem Michaela Schindlerová.

Teď čeká holky Hattricku volný víkend, hned po něm ale následuje dost náročná výzva. V neděli 5. února naskočí FBŠ opět doma v hale na VUT, kde ho budou čekat rivalky ze Židenic. Měření sil bude startovat od 18 hodin.

Branky a nahrávky: 38. Skořinská, 48. Cerchlanová (Štěrbová), 51. Cerchlanová (Štěrbová), 58. Slováková (Růžičková) – 5. Buráňová (Drápalová), 23. Mátlová (Buráňová), 44. Buráňová (Lengálová), 49. Lengálová (Buráňová), 58. Lengálová (Hanusová). Střely: 13:23. Trestné minuty: 2:2. Využití: 1:0. Rozhodčí: Maxmilián Plas, Bruno Weber. Odkaz k utkání: ZÁPASOVÝ ONLINE.

Poláčková – Růžičková, Macejáková, Schindlerová M., Slováková (C), Rozenbergová V. – Hyksová, Rozenbergová K., Štěrbová – Praxová, Skořinská, CerchlanováDvořáčková – Buráňová, Kohoutková, Hroudná, Hamplová – Mátlová, Drápalová, Pevná – Kubalíková, Lengálová, Peterková – Ondráčková, Bosáková, Hanusová, Kršková