Další důležité body pryč. Black Angels zvládli souboj nováčků

Hattrick opět zaváhal ve dvojkole Superligy florbalu. Brněnští florbalisté ztratili všechny body na hřišti Black Angels, kterými podlehli 3:6. Prozatím tak zůstávají na třináctém místě s mankem tří bodů na dvanáctou Ostravu.

BLACK ANGELS – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)

Hru ovlivnila v první třetině dvě vyloučení na obou stranách, z nichž však vyšel hůře Hattrick. Hráči Brna inkasovali po střelách Filipa Neklana a Jakuba Renčína, což Black Angels dostalo do příznivé situace před druhou částí. Slibnou situaci potom Pražané ještě posílili, když do poloviny hrací doby utekli už do vedení 3:0.

Skóre se přiklonilo zpět do vyrovnané podoby s blížícím se koncem prostředního dějství. Hattrick během několika minut upravil na 3:3 díky Luďku Ondráčkovi a dvěma gólům Lukáše Vlacha. Poslední dvacetiminutovku ale opět zvládli mnohem lépe Black Angels, protože si vypracovali vedení 6:3. S tímto výsledkem už Brno nic neudělalo a padlo i ve druhé důležité bitvě tohoto víkendu.

Svěřenci kouče Marka Fialy tak zůstali na třinácté příčce superligy. Další měření sil je čeká příští neděli doma proti Liberci. A v něm bude potřebovat zvítězit, aby si připravil výhodnější pozici před závěrem základní části.

Branky: 14. Filip Neklan, 18. Jakub Renčín, 25. Vojtěch Novotný, 47. Ondřej Vaculík, 59. Vojtěch Novotný, 59. Jakub Boček - 34. Lukáš Vlach, 35. Luděk Ondráček, 37. Lukáš Vlach; vyloučení: 5:6; využití: 1:0; diváků: 105;

Ohlasy trenérů

Petr Pajer (Black Angels): „Je škoda, že si vždycky odmakaný bojovný výkon ztížíme hloupostmi, které nás dostanou do třígólového výpadku. Každopádně pokud to po druhé třetině bylo vyrovnané, za třetí třetinu jsme si výhru jednoznačně zasloužili.“

Marek Fiala (Hattrick): „Neproměňování tutovek, návrat do zápasu, bídná efektivita přesilovek a hodně divoký zápas. Pět na pět se moc často nehrálo, což utkání dost poznamenalo. Opět jsme dostali dvě branky z volných úderů – nechápu, budeme tomu muset věnovat více čase na tréninku.“