Další těžký zápas: Hattrick jde na přemožitele vicemistra

K venkovnímu utkání se chystají florbalisté Hattricku. Dvojkolo Livesport Superligy pro ně pokračuje v Ostravě, kde je čeká aktuálně deváté FBC. Domácí hráči však jsou nabuzení minulým kolem, v němž porazili svého rivala z Vítkovic.

FBC ČPP OSTRAVA –⁠ FBŠ Hummel Hattrick Brno
(sobota 30. října, 17.00, ČPP Aréna)

Brňané mají za sebou už tři zápasy pod novým trenérem Janem Niznerem. Za tu dobu získali první vítězství sezóny nad Královskými Vinohrady a naposledy potrápili doma Tatran. S aktuálním lídrem tabulky uhrál Hattrick solidní skóre 2:5, když ještě na začátku třetí třetiny ztráceli domácí jedinou branku. I proto zůstává mužstvo nadále poslední, nicméně na předkolo play-off mu chybí pouze pět bodů.

Ostravané se aktuálně nacházejí ve výhodnější situaci, protože jim patří devátá příčka. Zároveň mají poměrně komfortní situaci díky tomu, že na desáté SKV mají náskok sedmi bodů. Mohou se tak v klidu soustředit na to, aby opět zaútočili na elitní osmičku a posunuli se do lepší části superligy. Těšit je může také výsledek z uplynulého kola, kdy uspěli 7:6 nad svým městským sokem z Vítkovic.

„Ostrava podle mě podává trochu nevyrovnané výkony. Často poráží silné týmy, ale už prohrála i se soupeři ze spodku soutěže,“ říká obránce Hattricku David Sládeček. Důkazem je třeba porážka s Pardubicemi, jež nad FBC vyhrály 8:4. „Očekávám, že FBC bude chtít potvrdit tři body z duelu s Vítkovicemi. Na druhou stranu my můžeme stavět na dobré individuální práci, kterou jsme ukázali proti Tatranu,“ vystihuje Sládeček. Zkušený bek oceňuje, že minimálně padesát minut Hattricku nechybělo nasazení.

Brno tak věří, že má šanci protivníkovi zatopit. „Pokud podáme aspoň stejně koncentrovaný výkon a budeme se soustředit na jednotlivé úkoly, které máme zadané, můžeme Ostravu hodně potrápit. A zápas může být hodně zajímavý,“ nepochybuje Sládeček. Tři body by teoreticky mohly zamotat tabulku na pozicích play-down a přinést novou zápletku.

Hattrick porazil Ostravu v základní části pouze jednou. Stalo se tak v prosinci 2019 na domácí půdě, kde Jihomoravané urvali vítězství 3:2. Minulé utkání v ČPP Aréně pak dopadlo lépe pro FBC, a to 3:2 po prodloužení. Tehdy dával svůj premiérový gól v nejvyšší soutěži Šimon Hronek a první kompletní zápas superligy za Brňany absolvoval Ondřej Kolajta.

Právě brankář Hattricku je bývalým členem ostravského kádru. V posledních kolech však nechytal, když se na pozici jedničky prodral Zdeněk Raška. Z FBC přicházel do Brna také Jiří Juhaňák, který ovšem v posledním střetnutí chyběl. Ať už ale bude sestava jakákoliv, Hattrick udělá vše, aby napodobil výsledek z Vinohrad a připsal si druhou venkovní výhru v řadě.

Do boje s Ostravou nastoupí Hattrick v sobotu 30. října. Hrát se bude od 17 hodin v ČPP Aréně a utkání budete moct sledovat živě přes textový online, nebo videopřenos.