Další ztráta na domácí půdě. Hattrick dostal osm gólů od Tatranu

Florbalisté Hattricku utrpěli další porážku. Ve 21. kole superligy podlehli Tatranu Střešovice 2:8 a zůstali na třináctém místě tabulky.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Tatran Teka Střešovice 2:8 (0:3, 0:2, 2:3)

Na úvod zápasu si připravil útok Hattrick, ale Tatran se včas stáhl dozadu. A další momenty už patřily jemu – po čtyřech minutách se postavil ke standardní situaci a míček trefil přesně Milan Meliš. Pražané navíc proměnili o chvíli později také další rychlou akci, kterou zakončoval Josef Novák. Kvůli nedůrazu v důležitých momentech Hattrick najednou ztrácel dva góly.

Do konce první třetiny potom Brno inkasovalo ještě jednou a čekala jej těžká prostřední část. Nic na tom nezměnily ani šance v přesilovce, se kterými si gólman Tatranu Martin Frühbauer poradil na sto procent.

V další fázi utkání si Střešovice vylepšily náskok už na 4:0. Tím potvrdily kontrolu nad zápasem, zatímco se Hattrick marně překonával jejich obranu. Perfektní zákroky sice dlouho předváděl také Kuhn, jenže v závěru druhého dějství opět vynikl Tatran a udeřil i popáté. Naději do poslední třetiny dával Hattricku zbytek početní převahy.

A právě ve třetí části dal Hattrick svůj úvodní gól, i když se tak stalo už při plném počtu hráčů. Ve střelecké pozici si vedl dokonale Oliver Gold, který využil přihrávky od Davida Medka. Brňané celkově hráli s větším sebevědomím a když bylo potřeba, vzadu je držel skvělými zákroky Kuhn.

Tatran ale postupně zlomil odpor Hattricku a umocnil svůj náskok. Krásná trefa Jana Grábla necelých sedm minut před koncem tak znamenala pouhé snížení na 2:8. Za tohoto stavu se Střešovice rozhodly pro střídání brankářů, kdy poslední minuty odchytal Lukáš Kříž.

Další góly už nepřišly a Tatran si odvezl domů všechny body. Hattrick proto zůstal na předposledním místě tabulky a musí se soustředit na příští kolo, kdy v pondělí 27. ledna pojede na hřiště čtrnáctých Pardubic.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 43. Gold (Medek), 54. Grábl (Medek) – 5. Meliš (Langer), 10. Novák (Jak. Kolísko), 16. Jan Kolísko (Jak. Kolísko), 25. Brautferger (Jak. Kolísko), 39. Sádlo (Havlas), 49. Jak. Kolísko, 50. Tlapák (Šindelář), 53. Šindelář (Langer). Střely: 26–27. Vyloučení: 2–5. Využití: 1–1.

Ohlasy trenérů

Simon Šiška (Hattrick): „Utkání nám opět ukázalo, že na superligové úrovni se trestá každá drobnost. Navíc když nedáme góly, které jsme tam mohli mít. I když skóre naskakovalo lépe pro ně, do poloviny utkání jsme měli šance. Bohužel jsme inkasovali zbytečné góly a potom jsme ztrátu honili už neúspěšně.“

Jakub Menhart (Tatran): „Dnes velmi zvláštní utkání. Dobrá produktivita, ale spoustu rezerv v naší hře. Tři body se počítají a jedem dál. Děkuji soupeři za utkání.“