LetkaHattrick
Odehráno
so 11. 3. 2023 18:00 @ SH Sareza Ostrava, 1. liga mužů, 3. kolo

Demolice ve třetím čtvrtfinále, Hattrick má mečbol!

Výhodu mečbolu získávají ve třetím čtvrtfinále první ligy florbalisté Hattricku! Na půdě Letky nepřipustili hosté žádné zaváhání a připravili si pro svého protivníka dvanáctigólovou demolici. Pokud tedy Brňané urvou vítězství i v neděli, postoupí do semifinále soutěže.

FBC Letka Toman Finance Group – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:12 (0:6, 2:0, 1:6)

Třetí utkání série bylo pro oba týmy nesmírně důležité. V Brně totiž uhrál Hattrick i Letka jednu vysokou výhru a nebylo úplně snadné odhadnout, co se bude dít v dalším vzájemném souboji. Trenér Simon Šiška se však předchozí porážky 2:9 nijak nezalekl a zvolal prakticky stejnou zahajovací sestavu jako minule. Jediným rozdílem bylo, že Matyáš Kůra nahradil Víta Máčka.

A nakonec se ukázalo, že se Jihomoravané připravili skutečně svědomitě. Letku rozdrtili naprosto jasným výsledkem 12:3, což je mimochodem nejvyšší venkovní vítězství letošního čtvrtfinále play-off první ligy. Hattrick zvítězil nad rivalem podruhé ze tří duelů a zajistil si postupový mečbol, který může využít už v neděli opět na půdě Letky.

Klíčem ke klidnému průběhu zápasu se stala první třetina, během níž hosté nastříleli Letce rovnou šest branek. Všechny z nich padly v rozmezí zhruba devíti minut, přičemž po změně skóre na 6:0 pro Hattrick si soupeř vybral svůj oddechový čas. Tedy již v sedmnácté minutě utkání.

Prostřední část ale už tak drtivě nevyzněla, naopak to byla celkem vyrovnaná bitva. Letka z ní navíc vytěžila dvě trefy, takže průběžný stav 2:6 varoval, že ještě rozhodně není ani zdaleka hotovo. Jeden z gólů domácích padl při vyloučení, které bylo potrestáno po necelé půlminutě jeho trvání.

Před závěrečným dějstvím však vzal Hattrick situaci opět pevně do svých rukou. Třetí třetinu vydrtil dominantním rozdílem 6:1 a znovu prokázal, kdo je na hřišti pánem. S krásnou bilancí dvou gólů a tří asistencí završil večer Tomáš Brom, jemuž dělal skvělou podporu junior Michal Malec s bilancí 2+1. Bodově se mu vyrovnal ještě René Slezák (1+2) a Brno mělo jistotu mečbolu před nedělním soubojem.

Mezi střelce se zařadil také Matěj Hronek, jenž se postupně vrací po dlouhém zranění z podzimu 2021. Poprvé se objevil na soupisce před měsícem venku proti Startu98, načež druhé utkání přidal právě tentokrát v hale Sareza. Na individuálním kontě mu tak přistála jedna trefa a asistence, což ho může pozitivně nakopnout do dalších střetnutí.

Dvanáct branek proti Letce se řadí mezi pět nejlepších střeleckých výkonů Hattricku v nadstavbových zápasech prvoligové éry. Vůbec nejvíce nastřádaných gólů má FBŠ ze čtvrtfinále 2019 proti Českým Budějovicím při výsledku 17:4, načež navazuje páté semifinále 2014 s Litvínovem 14:6. Aktuální dvanáctka tak doplňuje další dva duely z roku 2014, konkrétně druhé semifinále totožné série proti Bivoji (12:3) a následnou první baráž s FBC Ostrava (12:6).

Jestli se podaří pokořit další historické mety a uhrát semifinále první ligy, se dozvíme už v neděli 12. března. Čtvrté čtvrtfinále s Letkou odstartuje opět ve sportovní hale Sareza Ostrava od 18 hodin.

Branky a nahrávky: 22. Filip (Hubl), 34. Čech (Blana), 53. West (Slaběňák) – 8. Malec (Brom), 10. Brom (Gryc), 15. Kůra M. (Kůra J.), 16. Brom (Malec), 17. Vlach (Slezák), 17. Fuchs (Brom), 45. Hájek (Bednář), 48. Kůra M. (Slezák), 50. Slezák (Brom), 53. Sládeček, 55. Hronek M., 58. Malec (Hronek M.). Trestné minuty: 2:4. Využití: 1:1. Střely: 18:33. Rozhodčí: Pavel Kačer, Ondřej Vašíček. Diváků: 111. Odkazy k utkání: ZÁPASOVÝ ONLINEVIDEOPŘENOS.

Petr (Bazala) – Čech, Šincl, Zach, Kahánek, Gryz, West (C), Elbl – Vojáček, Blana, Hranický – Hložanka, Döhner, Filip – Hanzlík, Šrámek, Slaběňák – Sedláček, HublLétal (Kolajta) – Kůra J., Suk, Sládeček, Gryc, Bednář, Hájek, Jelínek, Lacina – Vlach, Kůra M., Slezák – Malec, Fuchs (C), Brom – David, Máček, Morávek – Hronek M.