Derby pro Black Angels, druhá výhra Hattricku unikla

Možnost získat druhé vítězství v sezóně Hattrick nevyužil. V šestém kole Livesport Superligy podlehl na hřišti rivala Black Angels 2:5 a zůstává ve spodní půlce tabulky. V prostřední fázi to přitom nevypadalo špatně, když Brňané obrátili skóre dvěma slepenými góly.

BLACK ANGELS – FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Do zahajovací sestavy se vrátil po třech zápasech gólman Filip Kuhn, který tak vystřídal Ondřeje Kolajtu. Na střídačce potom čekal v záloze Filip Létal.

V první třetině dlouho trvalo, než přišel první gól. Na obou stranách bylo několik šancí, ale celkově se hrálo spíše opatrně. Nulu prolomili Black Angels ve třinácté minutě, kdy otevřeli skóre zásluhou Tomáše Hanáka. Úspěšný střelec využil zaváhání obrany, sebral míček a zvládl rychlý únik. Podle statistik sice měl Hattrick mírně více střel, nicméně v úvodní části už nesrovnal.

Průběžný stav se proměnil po přestávce. Hattrick si o něco lépe hledal místa ke střele a Luděk Ondráček srovnával na 1:1, i když hodně se štěstím. Míček si totiž nešťastně srazil do sítě svým zákrokem brankář Ondřej Matiášek. Každá trefa se však počítá, Ondráček díky ní navíc zaznamenal 400. bod v superligové kariéře.

Ještě lépe to vypadalo o chvilku později při další brněnské akci. Proti střele Hattricku se postavil domácí Jaroslav Král, od něhož míček odskočil za brankovou čáru. Brňané tak rázem vedli 2:1 a doufali, že udrží slušné tempo. To se ale úplně nevyplnilo, protože se opět trefili Black Angels a zbrzdili svého protivníka.

Zpět do vedení mohl Hattrick zkraje třetí třetiny, kdy se postavil k trestnému střílení Ondráček. Svoji příležitost však neproměnil a brzy dostali Pražané stejnou možnost. Ani na opačné straně ovšem radost nenastala – Jakub Renčín totiž také naložil se svým trestným střílením neúspěšně.

Rozhodující rány hosté schytali zhruba v polovině dějství. Jakub Boček potrestal Hattrick při jeho přesilovce a Black Angels vedli 3:2, potom nastalo vyloučení Davida Sládečka a svoji výhodu naopak zužitkoval Radek Hanák. Na tento rozdíl Jihomoravané už neodpověděli a v závěru inkasovali na konečných 2:5. Zmar Hattricku ještě umocnila červená karta pro Kuhna, kterou gólman viděl v poslední minutě utkání.

Porážka znamená, že Brno zůstane na devátém místě Livesport Superligy. Všechny týmy pod ním ale mají odehráno méně zápasů a mají šanci rozdíl dotáhnout. Jedním z těchto soupeřů je i Mladá Boleslav, jež bude příštím rivalem Hattricku. Narazí na sebe v televizním duelu v pondělí 12. října.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 13. Hanák T., 32. Boček (Renčín), 47. Boček (Bauman), 51. Hanák R. (Straka), 60. Hněvkovský (Bouček) – 27. Ondráček (Fuchs), 28. vlastní gól. Střely: 21–23. Vyloučení: 2–2 + Filip Kuhn ČK2. Využití: 0–0. Diváků: 135.

Sestavy

Black AngelsHattrick
Matiášek (Körber) – Straka, Obuškevič, Ludvík, Bauman, Bouček, Boček, Král, Novotný, Denemark, Kopecký, Nachtmann, Pícha, Hromada, Hanák R., Boček, Hněvkovský, Hanák T., RenčínKuhn (60. Létal) – Brom, Zach, Kostka, Hrazdira, Sládeček, Horák, Procházka, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Slezák, Dvořák, Nagy, Ondráček, Vlach, Kůra M., Hemerka, Hronek

Ohlasy trenérů

Petr Pajer (Black Angels): Hodně důležitý zápas. Byla znát taková nervozita z obou stran, ale jsem spokojený, s jakým přístupem jsme do duelu šli. Jsem rád, že se vyhrálo jen 5:2, a ne třeba 11:9. Šlo o klíčové body a dopadlo to podle našeho očekávání. Chci vyzdvihnout gólmana, který nás hodně podržel.

Simon Šiška (Hattrick): Utkání bylo přesně takové, jaké jsme očekávali. Soupeř nás v podstatě ničím nezaskočil a rozhodlo neproměňování našich šancí. Potom i nějaké osobní chyby a v hlavách jsme to nezvládli. Proto domácí tým získal všechny body a my zůstali bez nich.