HattrickZnojmo
Odehráno
ne 22. 1. 2023 18:00 @ SH Maloměřice, 1. liga mužů, 22. kolo

Derby zvládlo Znojmo, Hattricku utekl výsledek před koncem

Florbalisté Hattricku nezastavili nepříznivou sérii z minulých kol. V nedělní bitvě první ligy nastoupili doma se Znojmem, které dvěma góly v pozdní fázi utkání urvalo nejtěsnější možný úspěch. Kvůli tomu se proměnila i podoba tabulky, jež teď vyznívá pro svěřence kouče Simona Šišky hůře než před víkendem.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)

Hattrick do derby nasadil jako brankáře Ondřeje Kolajtu, který v minulém kole naskakoval do hry jako střídající gólman a absolvoval proti Butchis kompletní dvě třetiny. V zahajovací sestavě nechyběl ani Jakub Procházka, který se vrací k aktivní kariéře – a navíc sám dříve působil ve znojemském dresu. Ani přes početnější soupisku či vedení ve třetí části Brno nezvítězilo, rival těsně před koncem otočil a slavil výsledek 4:3.

Porážka změnila podobu horní čtveřice tabulky, kde právě Hattrick přeskočili jejich úhlavní rivalové Bulldogs. Ti odsunuli FBŠ na čtvrtou příčku a vytvořili si na něj dvoubodový náskok, což znamená čtyři kola před koncem základní části komplikaci. Hned o tři body za Hattrickem navíc číhají Gullivers, kteří vybojovali čtyři body z uplynulých dvou zápasů.

Znojmo vykročilo za výhrou přesvědčivě, když se střelecky prosadilo již ve druhé minutě hry. Šance na srovnání se Hattricku nabízela při trestném střílení Davida Sládečka, jeho pokus však i přes míček v síti rozhodčí nakonec neuznali pro porušení pravidel. Rychle potom tak přišel trest hostů v podobě trefy na 2:0.

Situace se nevyvíjela dobře, Brňané se ovšem oklepali. Krátce po polovině dějství snižoval na kontaktní rozdíl Nikolas Zouhar, což nechávalo otevřenou hru do další fáze utkání. V ní se ale dlouho žádné góly neobjevovaly, a to ani při dvouminutových vyloučeních na obou stranách.

Totální změna přišla až s blížícím se závěrem druhé třetiny. Nejprve vyrovnával Lukáš Suk, načež o necelou minutu později poslal Hattrick poprvé do náskoku Tadeáš Gryc. Hattrick tak uhrál velmi důležité skóre 3:2, kvůli němuž Znojmo ve velmi krátké době ztratilo pevnou půdu pod nohama.

Domácímu mančaftu každopádně muselo být jasné, že ještě není ani zdaleka hotovo. Nejpernější chvíle měly teprve přijít. Nepříjemný byl hlavně nápor při oslabení tři na pět, kdy obdrželi tresty David Sládeček s Matějem Bednářem. Hattrick ovšem nápor zneškodnil a na prahu posledních deseti minut byl opět v plné síle.

Znojmo pozměnilo výsledek ve svůj prospěch asi šest minut před koncem normální hrací doby, jelikož upravil na nerozhodný stav kapitán Jiří Šrámek. Ještě hůř ale bylo jen chvilku potom, konkrétně po vedoucí trefě znojemského Petra Maška na 4:3. Stalo se tak v době, kdy zbývaly už jen necelé tři minuty do finální sirény. Brněnští hráči manko nedotáhli a prohráli potřetí ze tří duelů.

Neúspěchem Hattricku se pouze prodloužila negativní bilance ze vzájemných bitev. Stačí se podívat na předešlých pět měření sil, když jenom jediné z nich dopadlo výhrou Brňanů. Ani to však nic nemění na tom, že Hattrick ztratil dobře rozehranou partii s předposledním celkem tabulky a body mu budou v součtu chybět.

Svůj 199. ligový zápas za FBŠ absolvoval Tomáš Brom, jenž je nejproduktivnějším florbalistou současného kádru. Co se týče historických tabulek, zaznamenal od svého příchodu do klubu před sedmi lety 123 gólů a 134 asistencí. Suverénně vévodí také klubovým statistikám aktuální sezóny s bilancí 13+17.

Další možnost ke zlepšení výsledků přijde v sobotu 28. ledna. O nadcházejícím víkendu zamíří Hattrick do Chomutova, kterému se pokusí vrátit porážku z domácího souboje konaného v Maloměřicích na konci října. Startovat se bude v 16 hodin.

Branky a nahrávky: 11. Zouhar (Slezák), 37. Suk (Bednář), 38. Gryc (Sládeček) – 2. Blažek (Šrámek), 8. Mašek (Šrámek), 54. Šrámek (Blažek), 58. Mašek (Šrámek). Trestné minuty: 6:4. Využití: 1:0. Střely: 34:31. Rozhodčí: Jan Brak, Tadeáš Provazník. Diváků: 52. Odkazy k utkání: ZÁPASOVÝ ONLINEVIDEOPŘENOSDIGITÁLNÍ BULLETIN.

Kolajta (Létal) – Kůra J., Suk, Sládeček, Gryc, Hájek, Šollar, Lacina, Jelínek – Procházka, Bednář, Slezák – Zouhar, Kůra M., Brom (C) – David, Máček, MorávekBauer (Pechura) – Daberger, Přibil, Sedláček, Vlček – Novák, Salava, Číhal – Blažek, Šrámek (C), Mašek – Světlík