Dohrávka pro Pardubice, junioři zaváhali ve druhé třetině

Těsný výsledek si odvezli junioři Hattricku o víkendu z Pardubic. Hosté měli utkání dobře rozehráno, jenže body nakonec zůstaly na východě Čech. Brněnští florbalisté se tak nepřiblížili nejbližšímu soupeři v tabulce před posledním dvojkolem.

SOKOLI Pardubice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:5 (2:3, 4:1, 1:1)

Zápas sice začali lépe Sokoli, jenže vedení 2:0 jim dlouho nevydrželo. Ještě v první třetině se střelecky ozval i Hattrick, který třemi trefami v řadě otočil na slibný náskok 3:2. Postupně se trefili Michal Malec, Tomáš Ručka a Jakub Vařecha.

Brno navíc mělo solidní vstup do prostřední fáze, když rozdíl posílil na 4:2 Jaroslav David. Od té chvíle se však herně chytily Pardubice a postupně obracely výsledek zpět na svoji stranu. Na sklonku druhé třetiny tak vedly už 6:4.

Poslední část ještě nabídla drama, protože se Hattrick dotáhl na nejtěsnější manko. Asi patnáct minut do konce utkání snižoval na kontakt Martin Noháček, nicméně další krok Jihomoravané už nestihli. Pardubice si v závěru pohlídaly vítězství 7:5.

Hattrick tak zůstává na dvanáctém místě CE soutěže juniorů a nepřiblížil se předposlednímu Kladno. Aktuálně mají Kanonýři náskok čtyř bodů, přičemž ze základní části zbývá všem týmům odehrát dva zápasy. V případě Brna půjde o domácí dvojkolo proti Tatranu a Black Angels o tomto víkendu.

Stále však existuje aspoň papírová šance, že se Hattrick posune tabulkou. Jestliže by byl v následujících duelech stoprocentní a naopak by dvakrát zaváhali Black Angels, Liberec i Kladno, mohli by svěřenci Marka Fialy ještě jít o tři příčky vzhůru.

Branky a nahrávky: 2. Sákra (Nezval), 7. Nezval (Mík), 30. Schlappl (Nezval), 33. Mík (Sákra), 34. Malátek, 38. Strnádek, 59. Sákra (Belej) – 9. Malec (David), 10. Ručka (Noháček), 15. Vařecha (Zeisel), 21. David (Eliáš), 46. Noháček (Malec). Střely: 28–27. Vyloučení: 1–2. Využití: 1–1. Rozhodčí: Fišer, Recht.