HattrickIBK HK
Odehráno
so 26. 11. 2022 15:30 @ VUT CESA Brno 1, 1. liga žen, 13. kolo

Domácí odveta s Hradcem nevyšla, holky Hattricku podlehly 4:6

Měření sil s Hradcem Králové nesedlo podle představ. Florbalistky Hattricku prohrály domácí bitvu 4:6, když si nechaly soupeřky utéct už na čtyři góly, a následně stahovaly manko marně. Rozdíl v tabulce první ligy žen se tak snížil mezi oběma týmy na nejtěsnější rozdíl.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – IBK Hradec Králové 4:6 (1:2, 0:1, 2:3)

Brňanky nasadily silnou sestavu, která početně i podle kanadských bodů převyšovala Hradec Králové. Nicméně vstup do utkání vyšel lépe hostům, když Východočešky daly první gól už po zhruba dvou minutách hry. Hattrick se proto musel hned zkraje duelu snažit o vyrovnání, na něž dosáhl kolem půlky první třetiny zásluhou Lindy Hyksové. Ta si připsala jubilejní dvacátý bod v sezóně.

Každopádně Hradec se do přestávky ještě jednou střelecky prosadil, jelikož bleskově využil přesilovku. Navíc se mu podařilo ještě víc, když v polovině zápasu vedl již o dvě trefy. Brno se ocitlo v potížích a snažilo se s výsledkem něco udělat, a tak opět vydřelo aspoň kontaktní rozdíl před startem třetího dějství.

V závěrečné dvacetiminutovce však znovu vzrostla ztráta ve skóre v neprospěch domácích. Do konce zbývalo asi patnáct minut a Hattrick prohrával 2:4. Velmi brzy se přitom manko zdvojnásobilo. Snižování Jihomoravanek tak už bylo marné a IBK stáhlo rozdíl na osmý Hattrick na pouhý jeden bodík v tabulce.

Brno může litovat toho, že nezvládlo utkání s papírově slabším týmem. I když je pravda, že Hradec figuruje pouze o jedinou příčku níže a žádný soupeř není pro nováčka snadný. Každopádně potom, co holky Hattricku zničily Východočešky při své prvoligové premiéře 14:4 a v poháru proti nim slavily výsledek 3:1, byla touha opět bodovat pochopitelná.

Svěřenkyně trenérky Petry Prouzové tedy nenavázaly na velký úspěch z předchozího kola, kdy přetlačily Židenice v nájezdech. Tentokrát naopak přišlo zaváhání po dvou vítězstvích, jež vrací Hattrick nohama na zem a nutí ho se naplno připravit na další výzvy. Ta nejbližší se chystá již na neděli 27. listopadu, a to v podobě vyvrcholení víkendu proti EAV SK Jihlava. Hraje se opět na hale CESA VUT od 18 hodin.

Branky a nahrávky: 11. Hyksová (Skřivánková), 36. Wilczek (Rozennbergová V.), 49. Hyksová (Štěrbová), 50. Hyksová (Schindlerová V.) – 3. Čečotková (Tomášková), 18. Čečotková (Benešová), 30. Tomášková, 42. Dohnalová, 45. Čečotková (Benešová), 46. Dohnalová (Fernézová). Střely: 20:16. Trestné minuty: 8:2. Využití: 0:2. Diváků: 43. Rozhodčí: Stanislav Kosek, David Lovas. Odkaz k utkání: ZÁPASOVÝ ONLINE