Domácí zápasy? Do Maloměřic jezdili soupeři se strachem

Hattrick v uplynulých měsících odehrál svoji první sezónu v superlize. A její neodmyslitelnou součástí byly domácí zápasy v Maloměřicích, kde se odehrála spousta skvělých soubojů. I ti největší favorité tak mířili do Brna s obavami, co je čeká.

Osudovým dnem klubu se stala neděle 22. září. Hattrick nastoupil k prvnímu domácímu utkání nejvyšší soutěže, ve kterém hostil Mladou Boleslav. Středočeši byli vicemistrem minulého ročníku a šli do hry s tím, že bez problémů zvítězí. To ale ještě netušili, že jim nováček neskutečně zatopí. Technology ani jednou nevedlo o více než dva góly a výhru pojistil až trefou do prázdné branky Jiří Curney.

Podobně probíhal také domácí duel se Spartou, kdy loňský semifinalista na začátku druhé třetiny ztrácel 1:2. Sparťané tak měli co dělat, aby vůbec získali vedení na svoji stranu, a výsledek 5:3 potvrdili až vteřinu před koncem. Svěřenci kouče Marka Fialy přesto ukázali, že se těžkého losu na úvod superligy vůbec nezalekli.

„Domácí utkání měla skvělou atmosféru díky našim fanouškům! Nejen v těchto duelech jsme dokazovali, že když se jako jednotlivci obětujeme pro celek, jsme schopni odehrát dobrý zápas v podstatě s každým,“ uvedl útočník Martin Nagy. Ten se trefil v obou střetnutích a jeho domácí série měla ještě pokračovat.

Výsledková bilance se zlepšila v neděli 20. října, kdy do Brna přijeli Bohemians. Přestože opět šlo o papírového favorita, Hattrick po minulých zápasech věděl, že určitě není bez šance. Jenže skóre se nevyvíjelo zrovna podle představ domácích hráčů. Klokani si přenesli do třetí třetiny náskok 2:0 a necelých třináct minut před koncem si ještě vyladili pozici na 4:1. Ve zbývajícím čase se ale situace úplně změnila – Hattrick začal proměňovat příležitosti a vyrovnal na 4:4.

Do prodloužení šli s mnohem lepší psychikou Brňané, za které rozhodl Nagy. Vedle něj se o výhru hodně zasloužil i David Medek svými třemi asistencemi. „Byly to příjemné okamžiky. Duel jsem si užil o to více, že moje přihrávky pomohly k historicky první výhře Hattricku v superlize a bodové hody moc často nemívám,“ vzpomínal Medek. Z hlediska produktivity to byl jeho nejvydařenější zápas ročníku.

Premiérové tři body z domácího prostředí oslavilo Brno o týden později. S Pardubicemi to dlouho bylo těsné, Hattrick ale pak odskočil slepenými góly a vedení už udržel. Do haly přišlo fantastických 218 fanoušků, což znamenalo první návštěvu přes 200 diváků v sezóně.

Hala v Maloměřicích přivítala na podzim i úřadujícího mistra soutěže Vítkovice. První dějství skončilo bez gólů a ve druhém se FBŠ drželo jen o gól za svým protivníkem. Zajímavá bitva pokračovala do poslední dvacetiminutovky, kde Vítkovice uhájily skóre 7:4. Hattrick však rivala opět potrápil a až do konce se nevzdával. Velmi cenný bod potom Hattrick uloupil na sklonku listopadu Chodovu. Další z favoritů superligy ani jednou v zápase nevedl a schylovalo se k senzaci. Hattrick ovšem nešťastně ztratil v poslední minutě náskok 7:6 a Jižní Město v prodloužení obrátilo.

Nagy řekl, že utkání ukázala velký rozdíl v mentalitě mezi Brňany a hráči soupeře. „Bez pozitivně nastaveného vítěze v hlavě bude pokračovat tendence jedné vydřené výhry v prodloužení ze čtyř vyrovnaných duelů s favoritem. Jednoduše to nebyla náhoda a provázelo nás to po celou sezónu,“ vysvětlil. Proto bude potřeba na této části výkonu zapracovat.

Zrovna Nagyovi ale domácí souboje gólově seděly. Právě v úvodních šesti měřeních sil ani jednou nechyběl na listině střelců. „Upřímně si myslím, že jsem splnil to, co ode mě trenéři před sezónou očekávali. A pokorně jsem rád, že jsem se po řadě vynucených pauz dokázal opět vrátit na palubovky nejvyšší soutěže,“ zhodnotil Nagy.

Osobně odhadoval, že se bude střelecky rozjíždět pomaleji a jeho forma bude gradovat v klíčových zápasech. „To se zcela nepotvrdilo a tyto góly nám v součtu bohužel chyběly. Na můj bodový přísun měla velký vliv i má přítomnost v přesilovkách, kde jsme si skvěle sedli. Nemůžu nezmínit Luďu Ondráčka, který mi připravil většinu gólovek,“ vyzdvihl.

Brno zanechalo po prvních domácích zápasech slibný dojem. A potvrzovalo, že není v superlize jenom do počtu. „Atmosféra doma byla a je skvělá. Na zápasy se díky fanouškům vždy těšíme a pomáhají nám svým povzbuzováním. Obzvláště ve chvílích, kdy dochází síla. Protože kvůli nim nemůžeme nic vypustit,“ doplnil Medek.