Domácí zaváhání. Hattrick nechal výhru Liberci

Nepříliš povedené utkání odehráli florbalisté Hattricku proti Liberci. Ve druhém kole Livesport Superligy nestačili na soupeře vysoko 2:7 a stále čekají na úvodní body sezóny. Hosté se dostali do slibného vedení už v první třetině a postupně skóre navyšovali.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC Liberec 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)

Duel se Severočechy byl premiérou hned pro několik hráčů. Poprvé v ročníku nastoupil talent Adam Hemerka, jenž nechyběl v zahajovací formaci. Po devíti měsících se dostal do superligové nominace David Coufal, kterého doplnil i absentující borec z minulého víkendu Jakub Procházka. A ještě jeden velký milník: vůbec poprvé do nejvyšší soutěže naskočil sedmnáctiletý Matyáš Kůra.

Hattrick začal o něco aktivněji a připravil si zajímavé akce. V koncovce ale doplatil na nepřesnosti, když míček vypálil jenom vedle branky. Liberec se potom dostal do vyššího tempa a využil toho, že ho Brňané stále více pouštěli před gólmana Filipa Kuhna. Nedostatky v obraně se domácímu týmu vymstily v šesté minutě, kdy otevřel skóre Jan Baudisch.

Dostat první gól je vždycky nepříjemnost. Hattrick se mohl vrátit do hry v přesilovce, kterou ale vůbec nevyužil. Hlavně kvůli pomalým přihrávkám a zaváháním vepředu. Liberečtí florbalisté proto početní nevýhodu přežili a poradili si také s následujícími šancemi Brna. Navíc se trefil Tomáš Dlesk a prohloubil problémy Hattricku. Před druhým dějstvím rozhodně bylo co napravovat.

Jenže druhá část odstartovala v podobném stylu. Hosté zvyšovali už na 3:0, což Hattrick zavrtalo do ještě větších potíží. Jediná možnost, jak se rychle vzpamatovat, se nabízela při druhé brněnské přesilovce. A převaha se projevila fantasticky, když k mocné ráně natáhl Jiří Juhaňák a poslal míček do horního rohu. Zaznamenal tak první superligovou branku v dresu Hattricku.

Ve zbytku třetiny se však situace moc nezlepšila. Liberec naopak poměrně rychle odpověděl a rozdíl tří gólů se přenesl do posledních dvaceti minut. Ztrátu nezmírnil ani Lukáš Vlach, který dobře střílel z místa před Danielem Mückem. S výsledkem 1:4 svěřenci kouče Marka Fialy sice nepočítali, ale věděli, že nejde ani o žádnou nezvládnutelnou překážku. Když se půjde do boje v plném nasazení, může skóre brzy vypadat úplně jinak.

Závěrečná fáze ovšem vycházela mnohem úspěšněji Liberci. Mužstvu Severočechů se vydařila skoro každá šance, a tak uteklo do výrazného náskoku. Zato Brno se na jakoukoliv akci nadřelo a těžko konkurovalo soupeři. Hattrick byl všude o chvilku později než protivník a manko se prohlubovalo. Došlo i na střídání gólmanů, kdy si debut v brankovišti odbyl Ondřej Kolajta.

Domácí tým nakonec utrpěl porážku 2:7 a ani ve druhém kole Livesport Superligy nezískal žádný bod. Další pokus zabojovat o výhru se Hattricku naskytne už tuto neděli. Brňané se vydají do Ostravy, kde narazí na tamní FBC. Ostravané přitom zatím působí hodně přesvědčivě a z prvních dvou kol mají plný počet bodů.

Branky a nahrávky: 27. Juhaňák (Hemerka), 55. Hemerka (Ondráček) – 6. Baudisch (Dlesk), 17. Dlesk (Stránský), 22. Dlesk (Stránský), 29. Světlík (Čermák), 49. Kořinek (Dlesk), 51. Rozkovec, 54. Lhota (Světlík). Střely: 20–23. Vyloučení: 2–3. Využití: 1–0. Diváků: 107.

HattrickLiberec
Kuhn (Kolajta) - Brom, Procházka, Zach, Coufal, Juhaňák, Leško, Dvořák, Kostka, Nagy, Hrazdira, Ondráček, Vlach, Sládeček, Horák, Halama, Hemerka, Hronek, Kůra M.Mück (Ponomarev) - Klucho, Kárník, Bitman, Kološ, Leksa, Rozkovec, Čermák, Dlesk, Stránský, Lhota, Baudisch, Martínek, Kořínek, Balatka, Světlík

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): Na začátku jsme se dopustili spousty chyb, soupeř se dostal do pohodlného vedení a pak hrál relativně uvolněně. Nebyli jsme schopni vyhrávat osobní souboje, i když jsme se snažili zakládat útoky. Ztráceli jsme míčky našimi nevynucenými chybami a Liberec trestal. Chodil do otevřenější obrany a výsledek je ještě celkem milosrdný. Střely nám trvaly dlouho a výsledek je takový, jaký je.

Zdeněk Skružný (Liberec): Po peripetiích z tohoto týdne jsme v podstatě netrénovali a nevěděli jsme, v jaké sestavě přijedeme. Jeli jsme s velkým respektem a odehrát poctivý zápas. Podařil se nám vstup do utkání a naše poctivost nezmizela po celých šedesát minut. Díky tomu jsem přesvědčený, že jsme zvítězili.