Dorostenci uhráli na mistrovství ČR čtvrté místo

Fantastickou jízdu zakončili dorostenci na mistrovství České republiky. V sobotu vyřadili Brňané Bohemians a dostali se do bojů o medaile. Na cenný kov sice Hattrick nakonec těsně nedosáhl, celkově se však rozhodně neztratil a završil parádní sezónu super výkony.

Brňané postoupili mezi čtveřici nejlepších týmů Česka hlavně díky prvnímu zápasu turnaje. Na úvod čtvrtfinále porazili Bohemians relativně komfortně 4:1, když se postupně trefili Jáchym Eliáš, Matěj Novotný, Michal Horák a Jakub Vařecha.

Večerní odveta už tak hladce nešla, nicméně ani vítězství 3:1 klokanům nestačilo. Hattrick přečkal nervydrásající finiš duelu a díky jednogólovému náskoku si zajistil místo v semifinále. Jediným střelcem Brna ve druhém utkání čtvrtfinále se stal opět Eliáš. Jeho hodnocení i komentář kouče Lukáše Patáka sledujte ve videu níže.

Hattrick postupem do semifinále splnil první větší cíl na svojí cestě za úspěchem – dostat se do nedělního programu finálového turnaje. V něm může pokračovat až do bitvy o zlato, proti ale bude Mladá Boleslav. Středočeští dorostenci v sobotu vyřadili Vítkovice po výhrách 4:3 a 3:2, přičemž stanuli právě proti FBŠ.

Semifinále se už hrálo pouze na jeden zápas, a byli to Středočeši, kdo dosáhl na vysněný postup do boje o republikové zlato. Hattrick doháněl mírnou ztrátu a srdnatě se rval až do poslední minuty, soupeř ale nakonec zvítězil 7:5.

O kousek lepší skóre nakonec mluvilo také ve prospěch Tatranu Střešovice, se kterým se FBŠ utkalo v bitvě o bronzové medaile. Výsledek byl 4:1 pro Pražany, když Hattrick inkasoval tři góly v závěrečné třetině. Tím završil otočku z 0:1 a mohl slavit.

Hattrick ovšem může být hrdý, v jakém stylu završil ročník 2022/23. Historické umístění mezi nejlepší čtveřici dorostenecké kategorie je kolosální úspěch a obdivuhodný výsledek, na němž lze stavět do budoucna.