Dvacet gólů, po nich nájezdy. Hattrick vyřadily z poháru Pardubice

Pořádně divoký zápas přineslo čtvrtfinále Poháru České pojišťovny. Hattrick přivítal po reprezentační přestávce Pardubice, které byly jakožto superligový tým papírovým favoritem. Nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, kdy si Východočeši vybojovali postup výsledkem 11:10.

FBŠ Hattrick Brno – Sokol Pardubice 10:11pn (3:1, 4:6, 3:3 – 0:0)

Přestřelka začala po opatrnějším startu utkání. Skóre poprvé upravily Pardubice díky Václavu Oubrechtovi, jenže Hattrick dále hledal možnosti k útokům. Brňané pak obrátili stav třemi góly, přičemž jeden z nich dal Luděk Ondráček z trestného střílení. Na druhou část se proto mohli domácí hráči připravovat s větším klidem než soupeř.

Duel měl ale hodně akční pokračování. Hosté se snažili dotáhnout na remízu, což se jim podařilo ve 29. minutě zásluhou Martina Zozuláka. Před polovinou základní hrací doby tak platil výsledek 4:4. Také další dění bylo divácky velmi zajímavé a padala jedna branka za druhou. Brněnský gólman Filip Kejík se sokolským Martinem Halešem ještě třikrát inkasovali a do třetí fáze se šlo za skóre 7:7.

Remíza se ani jednomu z mužstev nezamlouvala. Netrvalo proto dlouho a Pardubice díky Zozulákovi poprvé od 11. minuty opět vedly. Střelecká série však stále nespěla ke konci a Hattrick během krátké doby znovu získal náskok. Další zaváhání ale tentokrát vyhovovala Sokolu, který v posledních sekundách třetiny bránil stav 10:9. O něj východočeský tým připravil Tomáš Brom svým třetím gólem v čase 59:24. Tím statisticky doplnil Ondráčka (3+2) i hostujícího Zozuláka (4+1) a čekalo se na prodloužení.

Neuvěřitelných dvacet tref slibovalo napínavý boj také v přidaných deseti minutách. Blízko rozhodnutí mohly být Pardubice při vyloučení Jakuba Andrleho, jenže přesilovku promarnily. Utkání ukončily až nájezdy, v nichž se za Hattrick prosadil jen Ondráček. Za Sokol mířili přesně Adam Šmíd, Tomáš Dlesk a Patrik Petr. Sen o semifinále poháru si tak splnil soupeř.

Brno přesto ukázalo velkou kvalitu proti celku z Tipsport Superligy. Umístění mezi nejlepšími osmi účastníky poháru může brát za skvělý úspěch. Kromě toho se rozjíždí i program první ligy, v němž Hattrick pojede v sobotu 15. prosince na hřiště MVIL Ostrava a bude bojovat o první místo tabulky.

Branky a nahrávky: 11. Brom (Fuchs), 16. Coufal (Kejík), 18. Ondráček, 22. Malich (Kůra), 33. Brom (Fuchs), 34. Ondráček (Grábl), 36. Coufal (Ondráček), 47. Fuchs (Dvořák), 51. Ondráček (Sládeček), 60. Brom (Ondráček) – 9. Oubrecht (Pakosta), 22. Zozulák, 23. Kourek (Prix), 29. Zozulák (Kourek), 34. Černý (Šmíd), 35. Teichman (Šmíd), 40. Kourek (Zozulák), 44. Zozulák (Kourek), 54. Zozulák (Dlesk), 55. Žáček (Škeřík), RN Dlesk. Střely: 22–30. Vyloučení: 3–1. Využití: 1–1. Diváků: 70.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Bylo znát, že oběma týmům scházela zápasová praxe způsobena pauzou během MS. Na hřišti bylo úplné šapitó. S Pardubicemi jsme se předháněli, kdo udělá větší počet ztrát, nevynucených chyb a nesmyslů. Víceméně dost nezodpovědný florbal, který asi bavil diváky, trenéry ovšem ne. Je velká škoda, že vypadáváme z poháru. Soupeř byl hratelný, jenže místo trestání jeho nepřesností jsme se mu v chybování nejméně vyrovnali.“

Ladislav Štancl (Pardubice): „Asi takto vypadá pouťový zápas nahoru dolů. Po dlouhé pauze bylo utkání plné chyb a nepřesností, což vedlo k tolika gólům. Pro diváky atraktivní duel v atraktivním čase. Pro trenéry šílenost.“