Dvojkolo začalo úspěchem: Brno nezaváhalo se Slovanem Havířov

Výjezd do Havířova dovedl Hattrick k požadovanému výsledku. V rámci 21. kola první ligy narazili Brňané na Slovan Havířov, který jej vyzval na jeho domácí půdě. Brno nastřílelo poslednímu týmu tabulky deset branek a stále se drží těsně za lídrem Black Angels.

TJ Slovan Havířov – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:10 (1:3, 2:4, 0:3)

Hosté uspěli díky lepšímu proměňování šancí. Dobrým příkladem byla už první třetina, kterou zvládl Hattrick 3:1. Slovan neustál především situace v patnácté minutě, kdy se trefili rychle za sebou Luděk Ondráček a David Coufal. Podobně chtělo mužstvo pokračovat také do druhé třetiny, jenže místo toho se začal prosazovat i Havířov. Domácí tým postupně upravil na rozdíl jediného gólu.

Florbalisté Hattricku museli těžit ze svých individuálních kvalit. A zásluhou tohoto přístupu přidali další tři branky do konce dějství. S náskokem 7:3 mohlo být Brno relativně spokojené a zároveň se mohlo soustřeďovat na klidnější finiš utkání. Přestože herní projev nevypadal úplně podle jeho plánů.

Ve třetí části duelu proměnili Brňané přesilovku pět na tři a ještě posílili své vedení. Když pak zanedlouho připojil devátou trefu Vít Máček, bylo prakticky rozhodnuto. Na deset gólů zakulatil výsledek Ondráček (v zápase celkově 4+4) a potvrdil plný bodový zisk Hattricku. Finální skóre se zastavilo na podobě 3:10.

Ani výrazné vítězství nakonec FBŠ neposunulo do čela první ligy. Na pozici lídra zůstali Black Angels, kteří rozdrtili o šestnáct branek MVIL Ostrava. Svěřencům Marka Fialy tak nadále patří druhé místo s odstupem dvou bodů na Pražany.

Další utkání čeká Hattrick už v neděli 27. ledna, kdy završí dvojkolo doma proti Bivoji Litvínov. Vzájemný zápas startuje v hale Maloměřice od 17 hodin.

Branky a nahrávky: 19. Chládek (Řezáč), 21. Hromádka (Turoň), 27. Kroček (Smeták) – 10. Grábl (Ondráček), 15. Ondráček (Grábl), 15. Coufal (Ondráček), 25. Coufal (Ondráček), 33. Hronek (Jalový), 34. Ondráček (Sládeček), 40. Ondráček (Coufal), 50. Coufal (Ondráček), 52. Máček (Blaha), 54. Ondráček. Střely: 25–26. Vyloučení: 2–1. Využití: 1–1. Diváků: 54.

Ohlasy trenérů

Václav Komačka (Slovan): „Při takovém počtu individuálních chyb nemůžeme pomýšlet na body. Určité pasáže byly fajn, ale bylo jich málo. Musíme zapracovat na sebedisciplíně.“

Marek Fiala (Hattrick): „Klasický venkovní zápas v týdnu. Celé utkání jsme se nedokázali dostat pořádně do tempa a nepřevedli jsme do něj věci, které nám fungují na tréninku. Samotná hra tak byla dost nepohledná a neurovnaná. Duel jsme zvládli díky individuální kvalitě. Věřím, že v neděli doma podáme daleko atraktivnější a koncentrovanější výkon.“