Extrémní drama! První zápas v Lípě ustál Hattrick o jediný gól

Neskutečný průběh měl první zápas play-down superligy mezi Českou Lípou a Hattrickem. Brňané drželi na své straně už sedmigólový náskok, ale soupeř se začal mocně dotahovat. A málem uspěl. Hostům nicméně výhra neunikla a brali první bod série.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno 8:9 (0:5, 2:2, 6:2)

Florbalisté Hattricku zvládli první třetinu s obrovským přehledem. Skóre otevřel v páté minutě Adam Hemerka, pro kterého šlo o první gól v dospělém A-týmu. Česká Lípa se nevzpamatovala ani do konce úvodního dějství a Brno zvyšovalo náskok. Do druhé části duelu tak svěřenci kouče Marka Fialy šli s příjemným vedením 5:0.

S přibývajícím časem se situace začala obracet ve prospěch domácích hráčů. Zhruba do poloviny hrací doby dominoval Hattrick, jenže pak se dvakrát trefila i Lípa. Před závěrečnou dvacetiminutovkou tak sice Hattrick stále vedl, ale bylo jasné, že ještě není vyhráno. A to se také potvrdilo.

Ve třetí třetině nastřílela Lípa hned šest branek a neuvěřitelně zdramatizovala koncovku utkání. Nakonec se ovšem ukázalo, že trefa brněnského Lukáše Vlacha z 51. minuty byla tou rozhodující, a Hattrick v posledních chvilkách uhájil nejtěsnější rozdíl 9:8. Díky tomu si připsal první bod v sérii na čtyři vítězné zápasy.

Druhý duel play-down se odehraje už v neděli. Hattrick se pokusí opět bodovat od 18 hodin, což by mu zaručilo náskok 2–0 v sérii a klidnější pozici před následujícím týdnem.

Branky: 38. Radek Krajcigr, 40. Radek Krajcigr, 47. Jan Spilka, 48. Petr Novotný, 50. Jakub Jirsa, 51. Petr Novotný, 54. Jaromír Ekl, 56. Radek Krajcigr - 5. Adam Hemerka, 6. Lukáš Vlach, 12. Jakub Procházka, 17. Luděk Ondráček, 18. Tomáš Brom, 35. Luděk Ondráček, 37. Luděk Ondráček, 50. Lukáš Jalový, 51. Lukáš Vlach; Vyloučení: 1:3; Využití: 2:0; Diváků: 223;

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Začátek nám vyšel podle představ. Potom jsme ale ustoupili od aktivní hry a soupeř zákonitě trestal. Nakonec jsme měli dostatečný náskok a vyhráli jsme. Odpočineme si, mrkneme na některé situace a zítra se vrátíme k naší hře.“

Jiří Stožický (Česká Lípa): „Velice špatný vstup do zápasu rozhodl. Na některé klíčové hráče jako by padla nervozita z důležitosti utkání. A trvalo, než se srovnali. Pak už jsme byli lepší – z 0:7 jsme udělali 8:9, na to musíme navázat.“