Fůra gólů, ale i vyloučení. Hattrick selhal s Bohemians

Devět branek v jednom zápase? Tolik jich Hattrick nedal v žádném utkání od začátku sezóny. Ani skvělý střelecký výkon mu ale na body nestačil, když ve dvacátém kole superligy podlehl 9:13 domácím Bohemians. Brňanům uškodila hlavně spousta oslabení, díky kterým si soupeř hlídal vedení.

FbŠ Bohemians – FBŠ Hummel Hattrick Brno 13:9 (4:3, 4:2, 5:4)

V první třetině zápasu se hrála vyrovnaná přestřelka. Mezi úspěšné střelce se na straně Hattricku zapsal vedle Lukáše Vlacha a Matěje Hronka také Vít Máček, pro kterého šlo o premiérový gól v superlize. Po dvaceti minutách však drželi těsný náskok Bohemians při skóre 4:3.

Zkraje druhé části se průběžný stav dokonce překlopil ve prospěch hostů. Hattrick vedl díky brankám Marka Fuchse (šedesátý bod v nejvyšší soutěži) s Lukášem Jalovým a zdálo se, že utkání pokračuje správným směrem. Následně ale dostal dvouminutové vyloučení a osobní trest Máček, což si žádalo ještě důslednější obranu Hattricku.

Oslabení sice Brno zvládlo, jenže trestné střílení Jakuba Šárky na 5:5 už Filip Kejík nechytil. A brzy přibyly další tresty, které Bohemians proměnili v závěru prostřední třetiny. Do poslední pasáže si tak vytvořili náskok o tři góly.

Pražané si střežili vedení a mířili za výhrou. Hattrick se postupně rozhodl pro hru v šesti hráčích a zkusil s výsledkem ještě něco udělat. Z úplného konce zápasu ale vyšel bez bodu, když Bohemians podlehl celkově 9:13. Přes 500 diváků, kteří z velké části patřili k účastníkům souběžně hraného turnaje Prague Floorball Cup, proto vidělo, jak si domácí tým pojistil páté místo tabulky.

Zato Hattrick kvůli porážce spadl na třináctou příčku. Na dvanácté Black Angels mu chybí bod a musí se připravit, aby jeho další utkání dopadlo vítězně. Jedenadvacáté kolo superligy bude na programu až v neděli 19. ledna, kdy do Maloměřic přijede Tatran Střešovice.

Branky a nahrávky: 4. Šárka (Krebner), 4. F. Forman, 11. F. Forman (Čihák), 18. F. Forman (Krebner), 31. Šárka, 36. F. Forman (Šebek), 37. Krebner (F. Forman), 40. Ďopan (Zezulka), 46. M. Forman (Kuncman), 48. Čihák (Krbec), 52. Kopecký (Ďopan), 58. Folauf (Krebner), 59. Čihák (Krbec) – 4. Máček (Gold), 4. Vlach (Jalový), 12. Hronek (Fuchs), 22. Fuchs (Ondráček), 24. Jalový (Hronek), 48. Jalový, 53. Ondráček (Nagy), 56. Nagy (Ondráček), 60. Ondráček (Gold). Střely: 34–20. Vyloučení: 4–6 + Máček OS. Využití: 3–1. Diváků: 523.

Ohlasy trenérů

Martin Forman (Bohemians): „Divoký zápas, hodně gólů, hodně přesilovek, hodně všeho! Doufám, že to byl pro všechny diváky z Prague Floorball Cupu zajímavý zážitek. Osobně moc děkuji Hattricku, že jsme to mohli uskutečnit.“

Marek Fiala (Hattrick): „Rozhodla naše nedisciplinovanost. Soupeř převrátil zápas díky přesilovkám na svou stranu a udržoval náskok až do konce. Dát devět gólů je nadstandard, ale dostat třináct je průser.“