Gólová smršť v Kunraticích! Coufal je zpět a Hattrick slaví postup

Druhá výhra pro Hattrick v Poháru Českého florbalu! Brňané vysoko zdemolovali prvoligový Start98 a s předstihem postupují do další fáze soutěže. Po osmi měsících naskočil do ostrého duelu David Coufal a hned se stal hvězdou zápasu.

Start98 Kunratice – FBŠ Hattrick Brno 2:13 (2:4, 0:5, 0:4)

V Kunraticích se Brňané představili v silnější sestavě než proti Jaroměři. Do hry naskočili třeba Tomáš Brom, Martin Nagy nebo kapitán Marek Fuchs. Premiéru v novém klubu potom absolvoval další ze zkušených hráčů Jiří Juhaňák i posila Šimon Leško. A kvalita byla vidět už od začátku utkání, kdy se na obou stranách hodně útočilo.

Právě Brom otevřel skóre v páté minutě při přesilovce, kdy mu přihrával David Coufal. Pro něj šlo o první start od prosincového zranění. Coufal zanedlouho přidal také gól a ukázal, že zažívá super návrat do zápasového tempa. Obecně byl Hattrick lepší při hře s míčkem a v polovině první části zaslouženě vedl 3:1.

I přes vedení se však objevovala zaváhání v obraně, která občas neuhlídal ani brankář Filip Kuhn. Do pauzy se tak průběžný stav ještě měnil, ale Brno si drželo příjemný náskok o dva góly. Škoda pro hosty, že v samém závěru dějství spálili několik šancí a neutekli na větší rozdíl.

V prostřední třetině Brňané Startu98 ještě více odskočili. V rozmezí necelých tří minut se dvakrát trefil Brom a už před polovinou hrací doby měl na kontě hattrick. Svěřenci kouče Marka Fialy tak zápas jasně kontrolovali a užívali si každou minutu na hřišti. Postup do další fáze poháru vypadal jako hotová věc.

Skvěle si počínal také Kuhn, který domácím chytil trestné střílení a povzbudil Hattrick do dalších minut. Hned potom zkompletoval porci tří gólů i Coufal a brzy po něm upravili na 9:2 Lukáš Vlach s Markem Fuchsem. I když hosté následně neproměnili početní převahu, druhou třetinu mohli považovat za velmi úspěšnou část utkání.

Útočná chuť Hattricku se projevila také ve třetí třetině. Mezi tříbrankové střelce se zařadil Vít Máček a dohromady Pražané inkasovali ještě čtyřikrát. Brno nakonec rozdrtilo Start98 jednoznačně 13:2 a těší se z postupu do osmifinále poháru. Jestli opanuje i celou skupinu, se rozhodne příští týden v přímé bitvě o čelo proti Pardubicím. Už teď je však jasné, že Hattrick postoupí ze skupiny potřetí během čtyř sezón.

Branky a nahrávky: 5. Volf (Bečka), 16. Diviš (Brhlík) – 5. Brom (Coufal), 7. Coufal (Fuchs), 11. Máček (Slezák), 17. Coufal (Brom), 26. Brom (Coufal), 29. Brom (Coufal), 34. Coufal (Juhaňák), 34. Vlach (Hrazdira), 35. Fuchs (Brom), 47. Máček (Halama), 49. Fuchs (Coufal), 50. Máček (Slezák), 58. Brom (Coufal). Střely: 19–23. Vyloučení: 2–0. Využití: 0–1. Diváků: 33.

Start98Hattrick
Petr (Hartman) – Volf, Plaček, Fenik, Marek, Schuller, Brhlík, Diviš, Tůma, Doleček, Kříž, Chládek, Plášek, Prášek, Brejcha, Kerzel, Pergler, Novotný, BečkaKuhn (Kolajta) – Brom, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Leško, Slezák, Dvořák, Nagy, Hrazdira, Vlach, Maleček, Halama, Kůra M., Máček, Hronek

Ohlasy trenérů

Adam Havránek (Start98): „Zajímavé utkání vzhledem k programu obou týmů. Pro nás byly cíle v zápase jasné, ale bohužel se velkou část z nich opět nepodařilo splnit. Takhle mladé mužstvo na nich musí pořád pracovat a získávat zkušenosti, aby to fungovalo.“

Marek Fiala (Hattrick): „Utkání pro nás bylo možností zkusit věci, na které jsme tento týden kladli důraz na soustředění. Máme radost, že jsme spoustu věcí přenesli do hry a kluci je dobře plnili. V útočné fázi jsme si věděli rady, vytvořili si dost šancí a dali hodně gólů. Naopak obrana, na kterou jsme se zatím tolik nesoustředili, ukázala spoustu okýnek, které musíme ještě vyladit. Určitě jsme ale rádi, že po fyzicky náročném soustředění jsme se zkoncentrovali a zvládli zápas velmi kvalitně až do konce.“