Góly proti Spartě přišly pozdě

Hattrick odjíždí z hlavního města bez bodů. V sedmnáctém kole superligy narazil na čtvrtý tým tabulky Spartu Praha, která dosáhla na vítězství 7:2. Brno se střelecky prosadilo až v posledních minutách hry, kdy na větší drama už nezbýval čas.

ACEMA Sparta Praha – FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:2 (2:0, 2:0, 3:2)

První třetina patřila sparťanům, kteří ji vyhráli 2:0. Domácí hráči byli aktivnější v útoku a využili slabého úvodu Hattricku. Přesně mezi tyče brněnské branky se trefovali Lukáš Ujhelyi a Jakub Kolstrunk.

Výkon hostů se však ve druhé části trochu zlepšil. Na 4:0 pro Spartu sice zvyšovali Jan Marvánek a Michal Zeman, ale začaly se objevovat také nebezpečnější akce před gólmanem Acemy Martinem Benešem.

Rozdíl čtyř branek nicméně přetrval také do poslední třetiny. V ní přišly první góly Hattricku, když se v závěrečné pětiminutovce zapsali mezi střelce David Coufal a Luděk Ondráček. Ani to ovšem nestačilo, zvláště když Pražané přidali další tři umístěné rány.

Brno nakonec podlehlo Spartě 2:7 a spadlo na předposlední příčku tabulky. Nejbližší zápasy čekají Hattrick v pátek 20. a v neděli 22. prosince, kdy na domácím hřišti nastoupí proti Královským Vinohradům a FBC Ostrava.

Branky a nahrávky: 11. Ujhelyi (Zeman), 18. Kolstrunk (Zouzal), 30. Marvánek (Zouzal), 39. Zeman (Ujhelyi), 41. Pažák (Garčar), 51. Garčar (Ujhelyi), 58. Bartoš (Marvánek) – 56. Coufal (Jalový), 59. Ondráček (Grábl). Střely: 17–16. Vyloučení: 0–0. Využití: 0–0. Diváků: 492.

Ohlasy trenérů

Radek Skalička (Sparta): „Dnes jsme měli utkání pod kontrolou. Je důležité, abychom byli neustále maximálně aktivní a poctiví v každé herní činnosti. Díky soupeři a našim skvělým fanouškům.“

Marek Fiala (Hattrick): „První polovina utkání byla z naší strany ospalá. Nedostupovali jsme soupeře na vlastní polovině a po zisku míčku jsme se dopouštěli zbytečných ztrát. Sparta tak utekla do bezpečného vedení. Je ale fajn, že jsme se ve druhé půlce zápasu zvedli a místy jsme dostali soupeře pod tlak a vytvořili si pár dobrých příležitostí. V týdnu musíme zapracovat a zvládnout oba nadcházející domácí duely.“