ÚstíHattrick
Odehráno
so 15. 10. 2022 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 8. kolo

Hattrick dále vládne! Ve šlágru na něj nestačilo Ústí

Souboj o první místo zvládl skvělým způsobem Hattrick. Brněnští florbalisté otočili skóre ve druhé třetině, kdy také rozhodli o svém vítězství 5:4. I nadále jim tak patří čelo první ligy a natahují sérii úspěchů již na osm zápasů.

Florbal Ústí – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:5 (3:2, 1:3, 0:0)

Kouč Simon Šiška sáhl po zahajovací sestavě, která se osvědčila už v minulých zápasech soutěže. A ukázalo se, že šlo o jeden ze správných tahů na cestě Hattricku za osmou výhrou v řadě. Členové první formace společně dosáhli na bilanci 3+2 a měli velkou zásluhu na vítězství 5:4 na horké půdě Severočechů. Brněnská dominance tedy pokračuje a Hattrick zůstává lídrem ligy, přestože mu na záda stále dýchá Butchis.

Hosté začali úspěšně díky brance Tomáše Broma, pro něhož šlo o dost speciální představení. Bylo to poprvé po 1 302 dnech, co nastoupil proti týmu, kde florbalově i lidsky vyrůstal. Celkově pak odcházel se statistikou 2+1 a projevil se jako klíčový plejer tohoto duelu. Po dvaceti minutách však nevypadala situace úplně růžově, když Ústí obrátilo z 1:2 na 3:2.

Velmi zásadní tedy bylo, jak se Brno postaví k prostřední části utkání. A v tomto ohledu obstál Hattrick naprosto dokonale. Už krátce po startu dějství přišly dva slepené góly, které převrátily průběžný stav zpět do moci Hattricku. A byť protivník srovnal, to nejzásadnější příšlo chvilku před druhou sirénou.

Na straně Ústí se vylučovalo a hostům zbývalo asi deset sekund, aby zahrozili z přesilovkové kombinace. Hattrick tak zkusil rozjet kolotoč přihrávek, z něhož přišlo parádní zakončení Jonáše Kůry a zároveň trefa na 5:4. Na ni se snažili Severočeši odpovědět tlakem v závěrečné třetině, jenže neúspěšně. Hattrick přečkal i nápor v posledních sekundách, kdy šel do oslabení, a prodloužil svoji neporazitelnost v aktuálním ročníku první ligy.

Hattrick v zápase, jenž měl na poměry soutěže nadstandardní kvalitu, prokázal velkou vnitřní sílu a bojovnost. Zároveň dal svým výkonem zapomenout na předešlá dvě představení, z nichž sice vyšel vítězně, ale stalo se tak až po nájezdech. Tentokrát putovaly na jihomoravské konto všechny body a potvrdilo se, že FBŠ stojí na čele oprávněně.

Cenu pro nejlepšího hráče utkání dostal Ondřej Kolajta, jehož úspěšnost zákroků vyskočila na 84 procent. Zároveň Hattrick opět předvedl, že v sezóně patří početní převahy mezi jeho silné stránky. Z jediné možnosti v duelu nemilosrdně proměnil, a navíc šlo o rozhodující gól. Zkrátka naprostá fantazie.

Sotva jeden šlágr Hattrick zvládl, hned se musí chystat na další. Už v neděli 23. října se vrací Brňané domů do Maloměřic, kde se postaví Butchisu. Tedy týmu, který zatím má stejný počet bodů jako Hattrick a je druhý pouze o skóre. Tuto velkolepou bitvu se nemůžete nechat ujít – začínat se bude od 18 hodin.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 9. Fuchsig M. (Pšenička), 15. Pšenička (Fuchsig M.), 16. Trčka (Kouba), 31. Fuchsig J. – 8. Brom (Sládeček), 11. Gryc (Slezák), 21. Slezák (Vlach), 23. Brom (Sládeček), 40. Kůra J. (Brom). Trestné minuty: 2:6. Využití: 1:1. Střely: 25:19. Rozhodčí: Jiří Šedivý, Radek Štengl. Odkazy k utkání: ZÁPASOVÝ ONLINEVIDEOPŘENOS.