Hattrick díky dobrému rozjezdu bodoval nad Litvínovem

Výsledkově nemohlo dopadnout dvojkolo lépe. Hattrick přidal k páteční výhře z Havířova také tři body na domácím hřišti, kde v neděli porazil Bivoj Litvínov. V tabulce první ligy tak Brňané zůstanou minimálně do úterý na pozici lídra.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – SK Bivoj Litvínov 10:4 (3:0, 4:2, 3:2)

Začátek první třetiny ukázal, jak umí být Hattrick silný v útoku. Litvínov se v podstatě jen bránil a snažil se odrážet tvrdé střely soupeře. Velmi dobrá šance se naskytla Matěji Hronkovi v osmé minutě, ale gólman míček senzačně chytil. A to byla pouze jedna z mnoha nadějných příležitostí.

Brno se ještě chvilku předtím ubránilo v oslabení a už se rýsovala i jeho přesilovka. Nakonec k ní však nedošlo, protože při signalizované výhodě využil nápor David Coufal. V krátkém čase se pak zapsal mezi střelce také Matěj Hronek a na 3:0 ho doplnil Michal Machálek, pro kterého to byl druhý gól za hlavní mužstvo.

Druhé dějství odstartoval Hattrick slibně, ale trefil jen tyčku. A do dobrého tempa se postupně dostával i Litvínov, jenže si sám uškodil vlastní brankou při rozehrávce. Tuto situaci navíc umocnil Luděk Ondráček, když upravil skóre na 5:0. Výrazný náskok však zřejmě přispěl k menšímu útlumu na straně domácích hráčů. Bivoj tak mohl dát dva góly, z toho jeden těsně před koncem prostřední části hry. Hattrick ovšem stále držel náskok 7:2.

Tým Litvínova dělal Brňanům potíže i ve třetí třetině. Hned po půlminutě hry přidal Bivoj třetí trefu. I když vedení FBŠ bylo stále poměrně bezpečné, nemohli svěřenci Marka Fialy nic ponechat náhodě. Podle bojovnosti Litvínova se dalo čekat, že ještě není úplně rozhodnuto. Drobná přetahovaná ve skóre už ale neovlivnila výsledek zápasu, který vyzněl vítězně pro Hattrick. Domácí celek bral tři body za úspěch 10:4.

Nejlepším hráčem duelu se stal Jan Grábl díky brance a dvěma asistencím. V historickém bodování klubu se tím posunul na 96 bodů a je kousek od pokoření magické hranice stovky. Třemi góly vynikl také Luděk Ondráček, jenž má z 21 střetnutí 78 bodů a je nejproduktivnějším florbalistou ligy.

Z víkendového dvojkola získalo Brno dvě výhry a poskočilo na první místo soutěže. Druzí Black Angels však absolvovali o jedno utkání méně. O tom, jestli se Pražané opět vrátí do čela, rozhodne úterní dohrávka Black Angels – Kanonýři Kladno.

Branky a nahrávky: 11. Coufal (Sládeček), 12. Hronek (Kůra), 15. Machálek (Máček), 23. vlastní gól, 24. Ondráček (Grábl), 27. Sládeček (Grábl), 36. Ondráček (Coufal), 47. Ondráček (Coufal), 55. Grábl (Medek), 56. Andrle (Hronek) – 35. Procházka (Hulič), 40. Procházka (HUlič), 41. Strejček (Hulič), 56. Hulič (Skuhrovec). Střely: 50–24. Vyloučení: 1–0. Využití: 0–0. Diváků: 69.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „První třetina se nám povedla. Hráli jsme aktivně na míčku, rychle jsme přenášeli hru a soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí. Kdybychom byli produktivnější, je po první části hotovo. Na začátku druhé fáze přišlo za stavu 6:0 polevení – vymýšleli jsme nesmyslnosti, polevili jsme a naše hra šla do kytek. Třetí třetina přinesla na naší straně zlepšení a dohrání zápasu v klidu. Je důležité, abychom si výkon z prvního dějství přenesli do dalších utkání. A byli tak schopni hrát konzistentně celou dobu.“

Bivoj Litvínov: „Po dlouhé cestě nám trvalo, než jsme se probudili k tempu. Chvílemi paráda, chvílemi horší. Lehce nás zabíjela nepřesnost v důležitých přihrávkách. Dali jsme si dost vlastňáků a nebyli jsme efektivní v zakončení.“