Hattrick dlouho vzdoroval Chodovu, rozhodla třetí třetina

Dlouho to vypadalo hodně zajímavě. Florbalisté Hattricku hráli v 5. kole Livesport Superligy s favorizovaným Chodovem, který však v dosavadním průběhu soutěže už dvakrát prohrál. A úplně jednoznačný výkon nepodal ani v Brně. Třetí třetinu ale Pražané nakonec zvládli o kousek lépe.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:7 (0:2, 4:2, 2:3)

V základní sestavě opět nechyběl Ondřej Kolajta, který odchytal třetí kompletní zápas za sebou. Poprvé v ročníku nastoupil před domácím publikem kapitán Marek Fuchs. Celkově Hattrick nasadil silný kádr, s nímž chtěl Chodovu pořádně zatopit.

Utkání bylo od začátku hodně tvrdé. Hned v úvodu tak museli pořadatelé rovnat mantinely, které se po nárazech soupeřů vychýlily mimo pozici. Hattrick vzadu makal a nechával Pražanům jen málo míst ke kombinaci, ovšem ne všechny situace dokázal uhlídat. Proto, když ve čtvrté minutě dostal míček ke střele Tom Ondrušek, Chodov vedl 1:0.

Šance však byly i na opačné straně hřiště. Brňané útočili z brejků a rychlých rozehrávek po přerušení. Došlo tak na několik slušných závarů, s nimiž si ale gólman Karel Hodík poradil. Velká škoda, že některá z těchto akcí nedopadla gólem Hattricku. Před závěrem dějství totiž znovu vynikl Ondrušek a zvyšoval na rozdíl dvou tref.

Ani úvod druhé části nešel tak, jak by si Brno přálo – zhruba po dvaceti vteřinách zvyšovali hosté na 3:0. Brzy potom se však začala situace obracet. Fuchs vydřel snižující branku a Hattrick stupňoval svou aktivitu. Na ni Chodov odpověděl pouze faulem, jenž přinesl domácímu týmu přesilovku. Výhoda Hattricku sedla a jednu z příležitostí zužitkoval Martin Nagy.

Nicméně skóre 2:3 brněnským borcům nestačilo. Jejich nápor trval a soupeře čekalo další oslabení. V něm si skvěle počínal Luděk Ondráček, když škrtl mezi tyče ránu Jiřího Juhaňáka. A nedisciplinovanost Chodova nebrala konce – třetí početní převahu proměnil Tomáš Brom a zkompletoval obrat z 1:3 na 4:3. Parádní práce Hattricku proti nervóznímu rivalovi.

Po čtyřiceti minutách přesto platila remíza, protože hned po vedoucím gól vyrovnával Petr Majer. Závěrečná třetina tak slibovala super rozuzlení. Možnost vyhrát měly obě strany úplně stejné, Hattrick navíc povzbuzovali fantastičtí fanoušci. Do haly v Maloměřicích jich přišlo 208 a dělali pořádný randál.

Chodov ale třetí třetinu zvládl úspěšněji. David Coufal sice reagoval na vedoucí branku hostů, jenže ti potom znovu odskočili. Proto se zdálo, že zápas spěje k vítězství Pražanů o dva góly. Ti se snažili o aktivní výkon, aby zvýšili rozdíl ve skóre. Mírná změna přišla s blížícím se koncem, kdy se jihomoravský klub snažil vrátit do zápasu.

Zdramatizování ještě přinesl v poslední minutě Tomáš Brom, na remízu však Hattrick už nedosáhl a padl 6:7. To znamenalo další těsnou porážku od favorita. Po neúplných pěti kolech je Hattrick osmý v tabulce Livesport Superligy. Zlepšit své postavení může v neděli 4. října, kdy jede na hřiště Black Angels.

Branky a nahrávky: 23. Fuchs, 30. Nagy (Juhaňák), 31. Ondráček (Juhaňák), 36. Brom (Ondráček), 49. Coufal (Juhaňák), 60. Brom (Sládeček) – 4. Ondrušek (Sýkora), 19. Ondrušek (Sýkora), 21. Vávra M. (Doubek), 36. Majer (Eremiáš), 45. Vávra M. (Sýkora), 50. Vávra M. (Sýkora), 50. Koutný J. Vyloučení: 3–5. Využití: 4–0. Diváků: 208.

HattrickChodov
Kolajta (Kuhn) – Brom, Zach, Kostka, Hrazdira, Sládeček, Horák, Procházka, Fuchs, Coufal, Juhaňák, Slezák, Dvořák, Nagy, Ondráček, Vlach, Máček, Hemerka, Hronek

Hodík (Šimůnek) – Doubek, Vávra T., Sýkora, Bauer, Horký, Podhráský, Strnad, Plíhal, Vošta, Vávra M., Ondrušek, Řezáč, Eremiáš, Majer, Koutný J., Dufek

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): Do zápasu jsme vstoupili špatně. První třetina se nám ve spoustě ohledů nepovedla. Soupeř vstřelil relativně jednoduché branky z naší nepozornosti a neplnili jsme to, co jsme si řekli. Chodov se tak dostal do komfortního vedení. O to je cennější, že jsme se dotáhli. Celkově se zápas vyvíjel tak, že díky dobrým přesilovkám jsme si soupeře nachystali, abychom ho mohli doklepnout. Ve třetí třetině jsme bohužel nevyřešili dobře naše situace a Chodov dal rozdílové góly. I když jsme na konci tlačili, už to nestačilo.

David Podhráský (Chodov): Meziročně jsme se zlepšili. Loni jsme tady bod nechali, zatímco letos jsme si odvezli všechny tři – teď to hodně zlehčuji. Věděli jsme, že půjde o těžký zápas a Hattrick hrál velmi dobře. My se hodně trápíme, a bylo to vidět. Celkově jsme rádi, že vezeme výhru, ale máme na čem pracovat.