Hattrick dostal ve Střešovicích pozdní gól, nezůstal mu žádný bod

Takový výsledek zápasu musí hodně mrzet. Hattrick Brno se v osmém kole Superligy florbalu vydal do Střešovic, kde odehrál duel s tamějším Tatranem. Utkání bylo podle skóre vyrovnané, ale v posledních dvou minutách se trefil za domácí tým Jonáš Kreysa a sebral Brňanům všechny body.

Tatran Teka Střešovice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Přestože Hattrick nakonec neuspěl, start do utkání předvedl naprosto fantastický. Ještě v první minutě mířil do sítě Střešovic kapitán Marek Fuchs, který využil přihrávky Luďka Ondráčka. Domácí florbalisté potom dlouho nemohli vyrovnat, když jim chyběla pohoda při střelbě. To však Pražanům dokonale vynahradil Martin Šindelář, když v patnácté minutě srovnal stav na 1:1.

Jako důležitá část zápasu se ukázala prostřední třetina. Oba týmy chtěly dát gól, jenže to se poštěstilo pouze jednomu. Po polovině základní hrací doby šel poprvé v utkání do náskoku Tatran, za který se střelecky prosadil Jan Kolísko. Brno se ale postupně zlepšovalo a věřilo, že drobnou ztrátu v dalším dějství smaže.

Dlouho se zdálo, že duel skutečně dospěje k prodloužení. Branku na 2:2 zařídil hostům Ondráček v závěrečných deseti minutách hry. Střešovice však ještě zabraly a necelé dvě minuty před koncem zápasu definitivně rozhodly. Klíčová trefa na 3:2 padla po přesném pokusu Jonáše Kreysy a hosté už neodpověděli ani při situaci se šesti hráči v poli.

Nejtěsnější porážka bolí Hattrick hlavně proto, že mu nadále patří poslední místo tabulky. Jeho nejbližší konkurent podle počtu bodů z Pardubic přitom porazil Královské Vinohrady a odskočil Brňanům na rozdíl tří bodů. O to důležitější tak bude výsledek vzájemného utkání, které se koná o svátečním pondělí 28. října na hřišti Hattricku. Napjatý souboj začne ve sportovní hale Maloměřice od 17 hodin.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 15. Šindelář (Meliš), 34. Jan Kolísko (Kreysa), 59. Kreysa (Jakub Kolísko) – 1. Fuchs (Ondráček), 52. Ondráček (Jalový). Střely: 40–29. Vyloučení: 1–1. Využití: 0–1. Diváků: 70.

Ohlasy trenérů

Jakub Menhart (Tatran): „Velmi důležité tři body. Týmový výkon, nasazení a velká podpora střídačky nám dnes pomohly protrhnout sérii porážek. Pevně věřím, že nás to nakopne do dalších bojů.“

Marek Fiala (Hattrick): „V první půlce zápasu nás soupeř tlačil, ale chyběl mu klid při zakončení. Od poloviny utkání jsme postupně zlepšovali pohyb s míčkem, zrychlili jsme hru ve třetině soupeře a Tatran byl pod tlakem. Druhá půlka proto byla pro nás pozitivní především v útoku. Před koncem duelu jsme šli sami na brankáře, jenže neproměnili jsme a soupeř pak potrestal naši chybu v rozehrávce – díky tomu získal všechny body. Dostat tři góly za zápas je fér. Dneska tolik šancí nebylo, v závěru jsme mohli rozhodnout, ale zase jsme selhali v koncovce. Něco na to musíme vymyslet.“