Hattrick je zpět ve vítězné náladě! Doma nedal šanci Startu98

Domácí prostředí Hattricku svědčilo. Brněnští hráči rozdrtili ve 20. kole první ligy Start98, když mu nastříleli rovnou 13 branek. Současně to byla druhá nejvýraznější výhra v sezóně a mužstvo si díky ní pojistilo druhou příčku soutěže.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 13:4 (6:3, 5:1, 2:0)

Oba týmy zahájily utkání poměrně agresivně. Hráči často chodili do osobních soubojů a snažili si udělat místo pro šance. Brzkého vedení se tak ujal Hattrick díky Dominiku Dvořákovi. Další velké příležitosti domácích pak přišly v sedmé minutě, ale gólman Pražanů byl tentokrát nepřekonatelný. Tedy aspoň do doby, než míček získal Tomáš Brom a dal druhou branku zápasu. Pohodu Brna potvrdil i Matěj Hronek svojí první trefou po návratu ze Švýcarska.

Teprve ztráta tří gólu motivovala Start k přesnějším střelám. Následovalo snížení na 1:3 a přesilovka, během níž se hosté přiblížili na kontaktní rozdíl. Z klidného vývoje hry se Hattrick najednou dostal do nečekaných problémů. Divoké první dějství však přinášelo ještě více akcí a skóre se opět měnilo podle představ Brna. Svěřenci Marka Fialy zvládli závěr dvacetiminutovky a měli náskok 6:3.

Domácí hráči mohli být spokojeni se svým útokem, ale zároveň si museli dávat pozor, aby neopakovali některé chyby v obraně. Obavy ovšem rozehnali Brom se Zdeňkem Malichem, když vstoupili do druhé třetiny dalšími dvěma trefami. Hosté se vrátili do boje až gólem ve 28. minutě a šancí v podobě trestného střílení. Filip Létal mezi tyčemi Hattricku však nezaváhal a po polovině duelu vypadal stav 8:4.

A příležitosti Brna stále přibývaly. Jednou z nich byl i výborný únik, jenž zastavil střídající brankář Ondřej Lupoměch. Spousta dalších míčků pak nebezpečně skákala jeho brankovištěm. Kunraticím vůbec nepomohlo ani vyloučení, které Hattrick už střelecky využil. Domácí tým přitom nepolevoval a v poslední minutě druhé části upravil výsledek na drtivých 11:4. Jihomoravané měli utkání zcela ve svých rukou.

Třetí třetina začínala za rozhodnutého stavu. Brněnští florbalisté tak chtěli v poklidu odehrát zbytek zápasu a užít si hru. Start proto musel čelit dobrým kombinacím soupeře a sám čekal na momenty, kdy by mohl získat míček. Převaze domácích ale vzdorovali Pražané pouze s potížemi.

Díky přesvědčivému výkonu dovedl Hattrick zápas k úspěchu 13:4. Vedle Hronka (2+2) a Broma dosáhl na čtyři kanadské body také David Coufal (3+1), který tím nasbíral již přes padesát bodů za mužstvo FBŠ. Co se týče rozdílu gólů, lépe letos dopadlo pouze utkání úvodního kola s Náchodem (10:0).

Brňané tak zůstávají na druhé příčce tabulky. První pozice nadále patří Black Angels, kteří porazili Bivoj Litvínov a udrželi si před Hattrickem náskok dvou bodů. Další týden bude hodně nabitý, protože Hattrick čeká jak páteční výjezd na hřiště Slovanu Havířov, tak nedělní duel právě s Litvínovem na domácí půdě.

Branky a nahrávky: 2. Dvořák (Kůra), 8. Brom (Dvořák), 10. Hronek (Jalový), 16. Coufal (Jalový), 18. Coufal (Hronek), 20. Hronek (Medek), 21. Brom (Fuchs), 25. Malich (Blaha), 37. Kůra (Brom), 40. Grábl (Coufal), 40. Brom (Dvořák), 54. Halama (Máček), 60. Coufal (Hronek). Střely: 33–21. Vyloučení: 1–1. Využití: 1–1. Diváků: 69.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Zápas jsme víceméně po celou dobu kontrolovali. Ve hře jsme se ale často dopouštěli lehkovážných ztrát a nesmyslně odevzdaných míčků. Tím jsme Startu výrazně pomohli k některým šancím. Ve chvíli, kdy jsme celkově zrychlili pohyb, jsme soupeře výrazně přehrávali. Po delší době jsme nastříleli vyšší počet branek, tak doufám, že si to přeneseme do dalších utkání.“

Michal Plaček (Start98): „Výsledek asi odpovídá postavení týmů v tabulce. Naše mladé pušky se začínají zapracovávat a jejich výkony snad časem dovolí hrát vyrovnanější utkání s takovými družstvy.“