Hattrick končí v poháru, obměněná sestava podlehla Blansku

Velmi náročný úkol čekal ve čtvrtém kole Poháru Českého florbalu na Hattrick. Brňané ve značně obměněném složení jeli do Blanska, kde na účastníka Národní ligy nestačili nejtěsnějším rozdílem. Ukázali však bojovnost, když mocně doháněli manko ve třetí třetině.

FBK Atlas Blansko – FBŠ Hattrick Brno 5:4 (3:0, 1:1, 1:3)

Hattrick šel do zápasu se třinácti hráči do pole i s několika letošními debutanty. Poprvé v ročníku naskočil v brněnském dresu třeba Dominik Dvořák či junioři Daniel Málek, Michal Horák a Jiří Dorazil. Z borců, kteří zatím sbírají menší počet startů za FBŠ, nechyběli Lukáš Jelínek, Martin Nagy nebo Tomáš Brom.

Prostřídaná sestava se tak snažila dát všechny síly do bitvy s Atlasem, jemuž uplynulá dvě utkání v Národní lize vyšla vítězně. A že Blanenští umí být nepříjemným protivníkem, prokázali třemi vstřelenými góly v úvodním dějství.

Nepříznivý vývoj se snažilo Brno zvrátit po přestávce, tříbrankový rozdíl však existoval i nadále a Šiškovo družstvo se soupeři ve skóre během druhé části nepřiblížilo. Závěrečná pasáž ovšem Hattricku sedla mnohem lépe a díky dobrému vstupu do třetiny rázem platil stav 3:4 z pohledu hostů. Chyběla tak jediná trefa, aby došlo na remízu.

Samotný finiš duelu každopádně zvládli domácí. Blansko ještě mělo co dělat, ale konečný úspěch 5:4 už nepustilo a raduje se z postupu do pátého kola soutěže. „Pozitivem určitě je, že někteří hráči z našeho kádru odehráli svůj první zápas v sezóně. Stejně tak i naši tři junioři. Myslím si, že pro sestavu byla velká zkušenost zahrát si do plné obrany v mentálně těžkém utkání,” hodnotil Šiška.

Důležité je, aby Hattrick po vypadnutí dlouho nesmutnil. Již v sobotu 7. října musí být Jihomoravané připraveni na další těžký souboj, jenž tentokrát absolvují v Hradci Králové. Střetnutí se rozehraje v hale Třebeš od 18 hodin.

Utkání jste mohli sledovat zde: TEXTOVÝ ONLINE.

Branky a nahrávky: 11. Indruch (Navrátil), 14. Langr (Nevěděl), 18. Polách (Foret), 30. Videman, 58. Videman – 38. Jelínek (Dvořák), 42. Nagy (Brom), 45. Zapletal (Nagy), 60. Brom (Málek D.). Trestné minuty: 8:4. Využití: 0:0. Střely: 15:29. Diváků: 98.