Hattrick nedal šanci Náchodu, na jeho hřišti nastřílel 14 branek

Hattrick napravil minulé klopýtnutí. Ve 14. kole první ligy zamířil do Náchoda, kde se počítalo s jeho jasným vítězstvím. To se nakonec i potvrdilo, když hosté dominovali výsledkem 14:6 a dále drží krok s Black Angels.

Florbal Primátor Náchod – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:14 (2:5, 1:6, 3:3)

Brňané nenechali nic náhodě a už v první minutě dali gól. Na Jana Grábla později navázal do poloviny třetiny Luděk Ondráček, který tím využil přesilovku hostů. Náchod se sice zkusil vrátit do hry dvěma trefami po sobě, jenže Hattrick vývoj utkání neustále kontroloval. Proto mířil do prostřední části s vedením 5:2.

Snahu domácího týmu eliminovalo Brno také v další fázi zápasu. Hattrick navíc přidal šest branek a šel sebevědomě za snadnou výhrou. Třetina, která vypadala podle výsledku nejlépe pro Náchod, byla až ta poslední. Během ní stihla obě mužstva nastřílet tři góly, což ovšem hostům nijak neuškodilo. Svěřenci Marka Fialy mířili za třemi body, jež si zajistili s pohodlným skóre 14:6.

V individuálních statistikách kraloval Tomáš Brom. Jeho bilanci dvou gólů a šesti asistencí doplňoval Luděk Ondráček, který kromě čtyř tref zaznamenal ještě jednu přihrávku. Tři branky Petra Černého na straně Náchoda tak zůstaly hodně zastíněny.

Vítězství mohlo Brnu pomoct zpět na první pozici tabulky, ale všechny body získali i Black Angels. Oba týmy proto mají nadále stejný počet bodů a budou se o náskok přetahovat také v příštích utkáních. Jedno z nich čeká Hattrick již v neděli 25. listopadu, kdy na domácí halu v Maloměřicích přijede Hurrican Karlovy Vary (17.00 hodin).

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 13. Černý, 14. Černý (Mědílek), 32. Světlík (Bureš), 52. Světlík (Bureš), 57. Čečetka (Bureš), 60. Černý (Hrubý) – 1. Grábl (Sládeček), 10. Ondráček (Brom), 13. Jalový, 18. Brom (Fuchs), 20. Sládeček (Brom), 28. Fuchs (Brom), 33. Fuchs (Brom), 35. Ondráček (Grábl), 36. Dvořák (Brom), 39. Ondráček (Brom), 40. Brom (Ondráček), 42. Dvořák (Jalový), 45. Coufal (Sládeček), 47. Ondráček (Coufal). Střely: 22–40. Vyloučení: 4–1. Využití: 0–4. Diváků: 153.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Třešňák (Náchod): „Soupeř v utkání dokázal jednoznačně svou kvalitu, když využil naše sebemenší zaváhání. Proti takto dobrému rivalovi si nemůžeme dovolit tolik laciných chyb. Díky soupeři za těžký duel, který nám ukázal, na čem máme dál pracovat.“

Marek Fiala (Hattrick): „K zápasu jsme přistoupili zodpovědně, což je důležité. Po celou dobu jsme byli lepším týmem. V určitých chvílích jsme však byli zbytečně zbrklí a soupeři jsme umožnili ohrozit branku kvůli otevřenější hře. Určitě musíme zlepšit obrannou činnost, v níž se dopouštíme spousty chyb.“