Hattrick neuspěl proti lídrovi, rozhodla už první třetina

Hattrick v první lize nestačil na Butchis, který potvrdil místo na čele soutěže. Hattrick tak zůstává třetí, zatímco jeho soupeř potvrdil čelo tabulky. Hned čtyři trefy padly už v úvodním dějství, což jasně nasměrovalo zápas ve prospěch domácích.

BUTCHIS – FBŠ Hummel Hattrick Brno 9:2 (4:0, 3:1, 2:1)

Brňané chtěli po minulé porážce s Ústím naskočit zpět do vítězné nálady. Stál však před nimi nejtěžší možný soupeř, který navíc je v posledních týdnech a měsících neskutečně rozjetý. Butchis tak ani doma s Hattrickem nezaváhal, porazil ho 9:2 a pojistil si dominantní náskok na první příčce. Zato Jihomoravané podruhé za sebou ztratili a jejich výhoda na čtvrté Bulldogs se zúžila na jediný bod.

Problémy přitom začaly už chvilku po začátku utkání, kdy si Butchis vytvořil do desáté minuty vedení 2:0. A v tempu nepolevoval ani poté. I díky proměněné přesilovce rozdíl mezi oběma mančafty narůstal a do pauzy ztrácel Hattrick již čtyři trefy.

Poprvé se trefil až Jakub Procházka při své obnovené premiéře za klub, a to ve 28. minutě. Střelecká převaha ale byla jasně na straně Pražanů, kteří završili prostřední dějství s komfortním skóre 7:1. Hostující tým si k tomu vybral i brzký timeout.

Třetí třetinu ovlivnila vyloučení na obou stranách. A paradoxně to byl Hattrick při vlastním oslabení, kdo během speciálních situací dostal míček za brankovou čáru. Opět u toho byl Procházka se svojí asistencí, po níž mířil přesně Tomáš Brom.

Následovaly ovšem další dva góly Butchisu, čímž se výsledek vyšplhal na přesvědčivých 9:2 pro domácí. Hattrick tak ztratil už podruhé v řadě, zatímco soupeř natáhl svoji vítěznou sérii na sedmnáct utkání v řadě.

Šance na zlepšení se rýsuje Hattricku opět příští týden. V neděli 22. ledna začne od 18 hodin souboj se Znojmem na domácí půdě v Maloměřicích.

Branky a nahrávky: 3. Papež (Šubrt), 10. Vondruška (Brautferger), 16. Waldhauser (Papež), 20. Šubrt (Černý), 27. Vondruška (Wald), 33. Brautferger (Vondruška), 34. Šubrt (Papež), 52. Šubrt (Čejka), 53. Brautferger (Wald) – 28. Procházka (Brom), 51. Brom (Procházka). Trestné minuty: 8:6. Využití: 1:0. Střely: 38:15. Rozhodčí: Tomáš Kapr, Michal Tichý. Diváků: 88.