HattrickAngels
7:3(1:1, 2:2, 4:0)
po 2. 12. 2019 19:30 @ MSH Vodova Brno, Tipsport Superliga, 14. kolo

Hattrick oslavil před fantastickou kulisou výhru nad Black Angels!

Historicky první televizní zápas na domácím hřišti vyzněl vítězně pro Hattrick! Brňané před kamerami ČT Sport porazili v bitvě nováčků superligy Black Angels 7:3, když vyhráli třetí třetinu jednoznačně 4:0. Do haly Vodova zavítalo neuvěřitelných 628 fanoušků.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – BLACK ANGELS 7:3 (1:1, 2:2, 4:0)

Hattrick naskočil do utkání hodně zostra – snažil se chodit aktivně do útoku a byl hodně nepříjemný. To se ukazovalo také při vyloučení Black Angels, kdy Brňané měli několik tutovek. Svěřenci Marka Fialy ale žádnou šanci nevyužili a soupeř se později trefil z ojedinělého úniku. Mezi úspěšné střelce se zařadil Jakub Boček.

Situací před brankou Filipa Kuhna navíc postupem času stále přibývalo. Za gólmanem Hattricku několikrát zvonila tyčka a další střely šly jen těsně mimo. Black Angels si proto klidně mohli vytvořit ještě vyšší náskok. Domácí hráči se však opět naladili na rychlejší tempo a šest vteřin před koncem první třetiny vyrovnal Lukáš Jalový.

Pozdní branka dodala Hattricku sebevědomí i do prostředního dějství. Hned na jeho začátku unikl po křídle David Sládeček, který poslal míček do ideální pozice Luďku Ondráčkovi. Nejproduktivnější florbalista týmu sice po akci bolestivě upadl, ale ani to mu nepřekazilo radost z gólu. A ta byla ještě silnější, když mířil přesně při signalizované výhodě Martin Nagy. Pro něj šlo o padesátou trefu v superligové kariéře a Brno vedlo 3:1.

Zbytek druhé třetiny však zvládli lépe hosté, kteří vymazali manko ve skóre. Před poslední částí hry tak platila remíza a oba soupeři stále měli o co hrát. Nicméně závěrečné dějství opanoval Hattrick, protože se fantasticky rozstřílel. Dvakrát slavil Matěj Hronek, k němuž se přidali David Coufal a Nagy. Brňané díky sebevědomému výkonu uspěli jasně 7:3 a vyšplhali se dva body pod hranici play-off.

Obrovské poděkování patří výborným fanouškům, kterých se v hale Vodova sešlo 628! Tato vynikající podpora usnadnila Hattricku spoustu práce na hřišti a pomohla mu do klidnější části tabulky.

Branky a nahrávky: 8. Boček (Hromada), 28. Hanák (Boček), 35. Ludvík (Renčín) – 20. Jalový (Fuchs), 21. Ondráček (Sládeček), 28. Nagy (Gold), 44. Hronek (Sládeček), 52. Hronek (Ondráček), 54. Coufal (Nagy), 58. Nagy (Coufal). Střely: 32–23. Vyloučení: 2–3. Využití: 1–0. Diváků: 628.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Začátek se nám docela povedl a měli jsme dobré příležitosti. Zápas se obecně nevyvíjel úplně podle našich představ a kluci se možná nechali trochu strhnout atmosférou. Na můj vkus se hrál hodně otevřený florbal, kde si oba týmy tvořily šance. Spousta jich ale zůstala neproměněných a často nám pomohly tyčky. Šli jsme si za tím asi o trochu více než soupeř a bylo důležité dát rozdílový gól ve třetí třetině. To nám umožnilo přidat další a pohlídat si závěr.“

Petr Pajer (Black Angels): „Už několikátý zápas v řadě neproměňujeme v klíčových momentech jasné šance. Dnes jsme udělali hvězdu z gólmana domácích, a přitom zákroků měl podle mě mnohem více ten náš. Buď ‚gólovky‘ ani nedostaneme do branky, nebo při střelbě do prázdné dáme tyčku. Díky soupeři a skvělým divákům.“