Hattrick přece jen porazil Štíry. Nyní následuje pohár proti Black Angels

Po víkendové výhře pokračuje další program. Florbalisté Hattricku získali všechny body od Českých Budějovic, které hostili ve 12. kole první ligy. Na tento zápas však navazuje hned v úterý play-off Poháru České pojišťovny s týmem Black Angels.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC Štíři Č. Budějovice 7:2 (4:1, 0:1, 3:0)

Ze začátku to vypadalo, že utkání bude mít jasný průběh. Po desíti minutách vedli Brňané 4:1 a nic nenasvědčovalo v jejich neprospěch. Domácí hráči tento výsledek udrželi až do konce první třetiny a chtěli podat stejný výkon i v následující části duelu.

Už v závěru úvodního dějství se ale České Budějovice herně oklepaly. Do toho začaly využívat otevřenější obrany soupeře, když získávaly ztracené míčky. Hattrick měl naopak potíže vrátit se k stylu, díky němuž si vypracoval náskok o tři trefy. Během druhé třetiny tak Jihočeši snížili na rozdíl dvou gólů. A domácí tým mohl být rád, že protivník zahodil přesilovku po vyloučení Davida Sládečka.

Brno se potřebovalo uklidnit a překazit Budějovicím plány na vyrovnání skóre. Proto přišla velmi vhod branka Marka Fuchse už po čtrnácti sekundách třetí fáze. Hattrick se pak střelecky prosadil ještě dvakrát a stav 7:2 znamenal vítězství. V tabulce se mužstvo udrželo na první pozici s rezervou tří bodů na druhé Black Angels. Svěřenci Marka Fialy však nezahráli přesně podle svých představ.

Dále na Brňany čeká Pohár České pojišťovny

Právě nejbližší rival Hattricku v lize bude i jeho sokem v pohárovém osmifinále. Oba týmy postoupily do této části soutěže díky úspěchu ve vrcholové skupině na startu sezóny. Nyní se tak rozhodne, kdo bude pokračovat mezi nejlepší osmičku. Mírným favoritem je FBŠ, které na přelomu srpna a září postoupilo z čela tabulky. Pražané šli dále až ze třetí pozice.

Historická bilance napovídá, že půjde o zajímavý souboj. Z osmi vzájemných zápasů jich Hattrick vyhrál přesně polovinu. V minulém ročníku se ovšem neradoval ani jednou ze dvou pokusů. Aktuálně jsou obě mužstva ve formě a dá se čekat jejich prvotřídní výkon. Pro brněnské hráče by byl postup obrovským úspěchem, jenž by potvrzoval velký potenciál kádru.

Osmifinále Poháru České pojišťovny proběhne v úterý 13. listopadu na domácím hřišti Hattricku. Utkání v maloměřické hale startuje ve 20.30 hodin.

Branky a nahrávky: 1. Hronek (Jalový), 2. Dvořák (Kůra), 4. Machálek (Hronek), 8. Ondráček (Sládeček), 41. Fuchs (Hronek), 51. Máček, 55. Kůra – 3. Havelka (Štěpka), 32. Havelka (Hanák). Střely: 27–15. Vyloučení: 3–1. Využití: 0–1. Diváků: 122.

Ohlasy trenérů

Marek Fiala (Hattrick): „Než se soupeř adaptoval, vedli jsme 4:1. Poté jsme ale připustili, že se Budějovice vrátily do boje a začaly kousat díky častější hře s míčkem. Vytvářely si šance, zatímco my jsme se trápili. O druhé přestávce jsme se zklidnili a řekli si, co potřebujeme hrát. Třetí třetinu jsme zásluhou brzkého gólu v klidu dohráli. Náš výkon ale nebyl přesvědčivý a zápas nám nevyšel podle plánů. Pracujeme a budeme tak dělat i nadále, aby byl náš výkon stabilnější. Chceme se vyvarovat hluchých pasáží, v nichž dostáváme soupeře do hry.“

Lukáš Malý (České Budějovice): „Prvních deset minut nás protivník přehrál. Pak jsme se dostali do hry, jenže vyhořeli jsme na dobrém gólmanovi domácích, jenž vychytal několik vyložených šancí. O výsledku rozhodly i naše přesilovky. Z utkání máme rozpačité pocity. Doufám, že se někteří nad sebou zamyslí.“