Hattrick před play-down potrápil šampióna, s Vítkovicemi hrál 1:4

Brněnští florbalisté uzavřeli základní část nejvyšší soutěže. Ve 26. kole superligy jeli na hřiště Vítkovic, kde podali kvalitní výkon před startem bitev o udržení. Na půdě úřadujícího mistra uhráli výsledek 1:4, jediným střelce Hattricku se stal Lukáš Vlach.

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Do branky naskočil stejně jako v minulém kole Filip Létal, který naposledy vychytal výhru nad Libercem. A Brňané začali duel vyrovnaně, kdy kromě dobré obrany ukázali i několik slibných akcí. Jako první se však mezi střelce zapsal domácí Jan Šebesta, který v sedmé minutě poslal Vítkovice do náskoku 1:0.

Na začátku druhé části šel Hattrick do čtyř, ale vyloučení přečkal bez úhony. Problémy ale nastaly zhruba v polovině utkání, kdy z trestného střílení zvýšil opět Šebesta. Zato svěřenci kouče Marka Fialy neproměnili některé zajímavé protiútoky a před poslední třetinou musel dohánět manko.

Výborný start Brna do posledního dějství potvrdil Lukáš Vlach, který po pětadvaceti sekundách snížil na 1:2. Vítkovice ale brzy odskočily díky přesilovce, v níž se prosadil Josef Rýpar. Celkově se Hattrick dostával častěji ke střele, jenže efektivnější byli domácí hráči. Čtyři minuty před koncem vedli o tři branky, což se projevilo i na finálním skóre. Vítkovice zvítězily 4:1 a potvrdily druhé místo tabulky.

Hattrick bez ohledu na výsledek zůstal třináctý a dozvěděl se, kdo bude jeho soupeřem v prvním kole play-down. Boje o udržení začne proti České Lípě, se kterou jej čeká série na čtyři vítězná utkání. Začínat se bude 7. a 8. března na severu Čech, zatímco o týden později se zápasy přesunout do Brna.

Branky a nahrávky: 7. Šebesta (Hrubý), 29. Šebesta, 43. Rýpar (Delong), 56. Sidunov (Firda) – 41. Vlach (Jalový). Střely: 17–26. Vyloučení: 0–2. Využití: 1–0. Diváků: 223.

Ohlasy trenérů

Pavel Brus (Vítkovice): „Bohužel se na zápase podepsal fakt, že vůbec o nic nešlo. Teď už utáhneme šrouby a konečně je tady ta nejzábavnější část sezóny.“

Marek Fiala (Hattrick): „Z naší strany dobrý a poctivý výkon směrem dozadu. Předváděli jsme slušné založení útoků, ale vepředu nám potom chyběla návaznost. Je škoda, že jsme neproměnili několik dobrých brejkových šancí. Celkově však kvalitní výkon, a dobrá příprava směrem k play-down.“