Hattrick si v Otrokovicích připsal první superligový bod

Brňané vybojovali ve třetím kole superligy svůj historicky první bod v soutěži. Na hřišti v Otrokovicích, kde vyzvali tamější Panthers, se hosté dostali před kamerami ČT Sport už do vedení 5:2, ale ani to na výhru nestačilo. Otrokovice vyrovnaly a v prodloužení završil obrat Filip Hrabal.

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5p (2:2, 1:3, 2:0 – 1:0)

Ze začátku první třetiny se Hattrick musel přizpůsobit aktivnějšímu soupeři. Panthers po necelých dvou minutách hry dali úvodní gól díky Lukáši Pešatovi a chtěli rozdíl ještě navýšit. To se jim podařilo v polovině dějství, kdy se nabídla možnost bývalému hráči hostů Filipu Hrabalovi. Jeho trefa tak upevnila náskok Otrokovic na 2:0.

Následující minuty však patřily Hattricku. Nejdříve snížil Jakub Procházka, po němž si připravil branku do šatny odchovanec panteří mládeže Luděk Ondráček. Brňané na tom proto byli před startem prostředního dějství mnohem lépe a připravovali se, že brzy obrátí skóre.

Ve druhé části skutečně vynikal svým zakončením tým Brna, i když si musel na góly počkat až po polovině základní hrací doby. Další úspěch si zapsal Ondráček, jehož s blížícím se koncem třetiny doplnili Jakub Andrle a Filip Horák. Díky dobrým akcím FBŠ se zdálo, že Hattrick kontroluje utkání a přibližuje se prvním bodům v sezóně. Hrabal ale ještě minutu před druhou sirénou zmírnil ztrátu a vrátil Panthers do boje.

Poslední fáze zápasu nabídla dvě vyloučení na straně Otrokovic, jenže Hattrick ani jedno z nich nevyužil. Brňanům navíc před začátkem trestu Petra Koláčného nebyl uznán gól, který pro ně mohl znamenat uklidnění i lepší pozici do zbytku duelu. A protivník nemilosrdně trestal.

Panthers stihli do konce třetí třetiny dát dvě branky a vynutili si prodloužení. V přidaném čase potom dostal míček ve správný čas ke střele Hrabal a svojí třetí trefou upravil na finálních 6:5. Hattrick tak získal první bod v historii Superligy florbalu, ale rozhodně pomýšlel na šťastnější výsledek.

Ze souboje bratrské dvojice Michal Nagy (OTR) – Martin Nagy (HAT) vyšel individuálně lépe hráč Hattricku. Na jeho konto přibyla jedna asistence, zatímco kapitán domácích zůstal v bodování na nule. Důležitější však je, že se Brno aspoň prozatím posunulo nahoru tabulkou. Nyní mu náleží desáté místo před FBC Ostrava, Českou Lípou, Black Angels a Královskými Vinohrady, které ale mají zápas k dobru.

Čtvrté kolo Superligy florbalu se uskuteční opět doma v Maloměřicích, kam v neděli 29. září přijede ACEMA Sparta Praha. Začátek utkání bude v 17 hodin.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 2. Pešat (Kvapil), 11. Hrabal (Nehila), 39. Hrabal (Koláčný), 51. Petřík (Nehila), 58. Pešat (Vykopal), 62. Hrabal (Pešat) – 16. Procházka (Nagy), 20. Ondráček (Coufal), 31. Ondráček (Coufal), 38. Andrle (Procházka), 39. Horák (Fuchs). Střely: 25–18. Vyloučení: 3–2. Využití: 1–0. Diváků: 372.

Ohlasy trenérů

Michal Kvapil (Otrokovice): „Nekoncentrovanost ve druhé třetině, polevení při skóre 2:0, spousta nevyužitých šancí, zhoršená obranná činnost, nedostupování hráčů a bloky střel nás stály bod. Soupeř předvedl trpělivou hru a my jsme se jí nechali unést. Po stáhnutí na dvě lajny jsme opět zvýšili tempo a tím i vyrovnali. V prodloužení nám přálo více štěstí.“

Marek Fiala (Hattrick): „Strašidelný začátek, který byl poznamenaný naší nervozitou. Ve druhé třetině naopak vysoká efektivita, kdy nám padlo prakticky všechno. Za stavu 5:4 jsme měli dost příležitostí, abychom znovu odskočili a zápas už pohlídali, ale neproměnili jsme velké šance a pohrdli přesilovkami. Během nich jsme si nevytvořili prakticky žádnou střeleckou pozici. Otrokovice pak zákonitě našeho neproměňování využily a v prodloužení dobře sehrály situaci čtyři na tři. I přes hrůzný start jsme dostali skóre do velmi příznivé podoby a za takové situace bychom neměli dopustit, abychom utkání ještě ztratili. Vzhledem k průběhu duelu vnímám výsledek jako ztrátu, a to i přes bod z venku.“