Hattrick uštědřil první porážku juniorům Ostravy

Junioři Hattricku dosáhli vynikajícího úspěchu! Stali se prvním týmem ve východní skupině soutěže, který porazil lídra FBC Ostrava. A to rovnou o čtyři góly. Hned tři trefy měl na svědomí Oliver Gold a pomohl svému družstvu, aby udrželo třetí místo tabulky.

FBC ČPP Ostrava – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:7 (2:4, 1:0, 0:3)

Hattrick se dostal do vedení už po minutě hry, kdy dal úvodní branku Adam Hudeček. Do konce prvního dějství pak mířili přesně ještě Tomáš Popovský a dvakrát Oliver Gold, čímž vydřeli pro Brňany náskok 4:2. To znamenalo velmi slibnou situaci do další části utkání.

Druhá třetina ale vyšla lépe Ostravě, která snížila na kontaktní rozdíl díky Danielu Chatrnému. Brno tak čelilo novým komplikacím a potřebovalo opět odskočit ve skóre. Do konce prostřední fáze se však hosté neprosadili a museli si počkat na závěrečných dvacet minut.

A v poslední části se skutečně vrátilo výraznější vedení na stranu Hattricku. Ostravané inkasovali popáté kvůli Šimonu Hronkovi a poslední sekundy si pohlídali dalšími góly Hudeček s Goldem. Celkově tak Brňané uspěli 7:3 a stali se prvním mužstvem sezóny, které Ostravu v základní části porazilo.

Trenér Jan Nizner je rád, že Hattrick získal všechny body ze hřiště silného protivníka. „Pozitivně ale mohu hodnotit pouze první třetinu, kdy jsme naštěstí získali dostatečný náskok. Potom již opakovaně ubíráme na důrazu a pouštíme soupeře do hry. To musíme zlepšit,“ vysvětlil.

Ve východní skupině první ligy patří Brňanům třetí místo, přičemž mají stejně bodů jako druhý Hradec Králové. Ten však dosud odehrál o jeden zápas méně. Ostrava má i přes porážku výhodu tří bodů na FBŠ, nejbližším pronásledovatelem Hattricku pak jsou se stejným mankem České Budějovice (s utkáním k dobru). Dalším rivalem juniorů budou venku Panthers Otrokovice v sobotu 16. listopadu.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 5. Gábor (Soukup), 16. Kašík (Vítovec), 26. Chatrný (Baláš) – 2. Hudeček (Musil), 12. Popovský (Gold), 15. Gold (Šamánek), 20. Gold (Šamánek), 53. Hronek, 60. Hudeček (Šamánek), 60. Gold (Šamánek). Střely: 22–33. Vyloučení: 7–5. Využití: 1–1. Diváků: 34.