FbC PlzeňHattrick
Odehráno
ne 11. 9. 2022 17:30 @ MSH Plzeň III (Lokomotiva III), 1. liga mužů, 2. kolo

Hattrick vítězný na dalekém výjezdu, v Plzni zvládl prodloužení

Další souboj na hřišti soupeře rozsekl ve svůj prospěch Hattrick Brno. Ve druhém kole první ligy porazili svěřenci kouče Simona Šišky Plzeň v prodloužení, když ustáli hru fyzicky náročného soupeře.

FbC Plzeň – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:5p (2:1, 0:2, 2:1 – 0:1)

Oproti úvodnímu zápasu ročníku naskočil do zahajovací sestavy jako brankář Ondřej Kolajta. Utkání navíc bylo premiérou pro Jana Grygara, jenž v uplynulé sezóně sbíral starty za Hranice v Národní lize či druhé lize juniorů. V podobě hráčské výpomoci potom nastoupil Martin Nagy, který se v dresu Hattricku objevil po více jak roční pauze.

Přetahovaná o vedení trvala od začátku až do konce, přičemž z ní vyšli o něco lépe Brňané. Výsledek po šedesáti minutách byl 4:4, a tak rozhodla až přesilovková trefa Jonáše Kůry v prodloužení. Hattrick se díky ní stále drží v horní části tabulky – konkrétně mu náleží krásné čtvrté místo. Jihomoravané zároveň patří mezi čtveřici týmů, které po úvodních dvou kolech zůstávají bez přemožitele.

Plzeň zaskočila Hattrick dobrým nástupem. Do poloviny první třetiny držela bezgólový stav, jenž následně zrušil Václav Khek. Situace se nadlouho nezměnila ani po trefě Lukáše Vlacha, protože soupeři na jeho úspěch okamžitě odpověděli. Až zkraje druhého dějství se události naklony pro Brno, za něž skóroval dvakrát během chvilky René Slezák. Hosté navíc působili vzadu tak pevně, že si mírný náskok udrželi do třetí pasáže zápasu.

Domácí mančaft se ale výsledkově vrátil zpět, když bleskově z volného úderu potrestal vyloučení na straně Hattricku. Navíc zhatil i pozdější návrat Brňanů do těsného náskoku, čímž si Plzeň vynutila prodloužení. V něm ale domácí družstvo doplatilo na tvrdou hru, kterou uplatňovalo po velkou část utkání, a hned ze začátku bonusového času čelilo oslabení. V něm se potom nejlépe zorientoval Kůra, jehož parádní pokus přiřkl dvoubodový zisk.

„Když se zamyslím, převažují ze zápasu negativa. Neodehráli jsme vůbec dobré utkání – to, co jsme chtěli hrát, jsme dodržovali ze šedesáti minut tak deset,” usuzoval po závěrečném hvizdu trenér hostů Simon Šiška. Nicméně když se Hattrick držel plánu, hra fungovala. „Ale následně jsme se přizpůsobili soupeři a pravidelně prohrávali osobní souboje. Tam jsme tahali za kratší konec,” uvědomoval si trenér Hattricku.

Co je však povzbuzující, je zlomená nepříznivá bilance. Hattrick měl z předchozí doby na kontě dvanáct porážek v prodloužení či nájezdech, která díky výhře v Plzni končí. Brňané si zároveň připisují druhé vítězství z venkovního prostředí v řadě. Podařilo se totiž navázat na fantastické brněnské derby, ve kterém Hattrick zdolal 5:4 Bulldogs.

Individuálně byl vidět René Slezák, které vstřelil dvě branky a dodal ještě dvě asistence. Kromě něj zaznamenal více než jeden bod Lukáš Vlach (1+1). Hattrick k tomu nadále hájí historickou neporazitelnost v první lize s Plzní – v základní části 2011/12 Jihomoravané slavili doma výsledek 3:2 a venku 8:5. Plzeň proto může těšit aspoň jeden bodík do tabulky.

Hattrick se však dvoubodovým výsledkem nenechává ukolébat. Už v neděli 18. srpna přichází na řadu další bitva, tentokrát se v ní objeví brněnský rival Troopers. Souboj průběžně čtvrtého celku s posledním poběží od 18.00 ve sportovní hale Maloměřice.

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 12. Khek (Zábran), 18. Holeček (Kozelka), 48. Täuber, 55. Tomášek – 18. Vlach (Kůra M.), 22. Slezák (Nagy), 25. Slezák (Vlach), 12. Máček (Slezák), 61. Kůra J. (Slezák). Trestné minuty: 10:6. Využití: 1:2. Střely: 21:29. Diváků: 119. Rozhodčí: Tomáš Kostinek, Martin Reichelt. TEXTOVÝ ONLINEVIDEOPŘENOS