Hattrick vydřel ze „zápasu blbec“ na Kladně dva body

Hattrick utrpěl první drobnou ztrátu. Ve čtvrtém kole první ligy zamířil na hřiště Kladna, které potvrdilo pověst nepříjemného soupeře. Zápas nakonec došel až do prodloužení, v němž si počínalo úspěšněji Brno a urvalo bod navíc díky Davidu Coufalovi.

Kanonýři Kladno – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:7p

Utkání nezačalo pro hosty vůbec dobře. Hned v úvodním střídání se totiž zranil Tomáš Brom, což pro brněnskou sestavu znamenalo velké oslabení. Kanonýři pak proměnili dvě šance a získali po první třetině slibný náskok. Hattrick však měl u obou situací smůlu, protože bránící hráči vždy nešťastně upadli na kluzkém povrchu.

Nepříznivý vývoj pokračoval také do druhé části zápasu. Hattrick sice vstřelil dvě rychlé branky a ve 23. minutě bylo skóre 2:2, jenže tento stav nevydržel dlouho. A to kvůli vlastní trefě Davida Sládečka během signalizované výhody před vyloučením. Následně upravil na 4:2 Miloš Tyl (celkově už třetí gól) při přesilovce soupeře.

S blížícím se koncem druhého dějství se Hattrick již neprosadil. Naopak Kladno využilo početní převahu a posílilo vedení na 5:2. Takový výsledek hosté rozhodně nechtěli přijmout a plánovali comeback do třetí fáze utkání.

A Brňané skutečně odstartovali mnohem lépe. Míček dostali do sítě hned třikrát za sebou a vybojovali průběžnou remízu. Herní události jim ale opět brzy přestaly přát, když si domácí tým vzal náskok zpět.

Duel přinesl neuvěřitelný závěr základní hrací doby. Pouhých 24 sekund před koncem se uvolnil Luděk Ondráček a poslal měření sil do prodloužení. Brno tak mělo jistotu, že ani napočtvrté v sezóně neodejde ze hry bez bodu.

V prodloužení se skóre přece jen přiklonilo na stranu hostů. Nejdříve promarnil trestné střílení Luděk Ondráček, ale v poslední minutě přidaného času vypálil klíčovou ránu David Coufal. Ten měl s pěti kanadskými body (2+3) výrazný podíl na tom, že FBŠ urvalo čtvrtou výhru v sezóně. I když poprvé nebyla tříbodová.

Postavení brněnského mužstva se ovšem nijak zásadně nemění. Jihomoravané sice opustili čelo první ligy, kde nyní je Exelsior Havířov, nicméně zůstávají druzí se ztrátou jediného bodu. O návrat na vedoucí místo tabulky se Hattrick pokusí v pátek 28. září, kdy doma přivítá Slovan Havířov (od 19 hodin na hale CESA VUT).

Branky a nahrávky: 4. Tyl (Mayer), 14. Tyl (Riebauer), 26. Sládeček (vlastní branka), 27. Tyl (Sachr), 38. Tyl (Louvar), 48. Štechmüller (Hartman) – 23. Ondráček (Coufal), 23. Coufal (Sládeček), 44. Kůra (Jalový), 45. Ondráček (Coufal), 48. Fuchs (Hronek), 60. Ondráček (Coufal), 65. Coufal (Ondráček). Střely: 31–44. Vyloučení: 5–2. Využití: 1–1. Diváků: 95.

Hodnocení trenéra Marka Fialy:

„‚Zápas blbec‘. V prvním střídání se zranil Tomáš Brom, v některých chvílích jsme si připadali jako na kluzišti. Neustále nám to klouzalo a padali jsme. Přestože se zápas nevyvíjel dobře, dokázali jsme se do něj opakovaně vrátit. Psychicky hodně náročné střetnutí, které se ubíralo jiným směrem, než bychom si přáli. Proto je vítězství velmi cenné. Musíme zapracovat na obranné činnosti, v té máme pořád chaos. Chybí nám v ní klid, rozvaha a komunikace.“