GulliversHattrick
Odehráno
ne 2. 10. 2022 17:00 @ VUT CESA Brno 1, 1. liga mužů, 6. kolo

Hattrick zůstává první! Derby s Gullivers rozsekl v nájezdech

Klíčový duel dopadl úspěšně pro florbalisty Hattricku. Dosud neporažený tým v první lize mužů obhájil čelo soutěže proti dalšímu brněnskému celku v podobě Gullivers. Soupeře udolal Hattrick v nájezdech, když rozhodující pokus proměnil Matěj Bednář.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:5pn (0:1, 4:2, 0:1 – 0:0)

Zahajovací sestava se prakticky nijak neměnila. Jediná výměna se konala na postu brankáře, kam trenér Simon Šiška poslal oproti předchozímu kolu Filipa Létala. A bylo vidět, že Hattrick i Gullivers dávají do hry naprosté maximum. I proto platil nerozhodný stav také po šedesáti minutách a přes prodloužení se došlo až k nájezdům, v nichž hosté získali cenný bod navíc.

Hattrick tak ustál klíčovou bitvu o první místo, kde zůstává i nadále díky šestnácti bodům z šesti kol. Jihomoravané v aktuálním ročníku ani jednou neprohráli, když čtyřikrát bodovali s plným počtem bodů a dvakrát slavili nad rámec běžné hrací doby. Jen o bod za nimi však číhá druhý Butchis, jenž z role nováčka zatím pořádně prohání papírové favority.

Kvůli porážce spadli Gullivers z druhé příčky na čtvrtou, přičemž na Hattrick jim momentálně schází tři body. Právě mezi Butchisem a Gullivers teď zůstává Florbal Ústí, jenž se rozjíždí po trochu matnějším začátku sezóny. Ještě v závěru třetí třetiny nedělního brněnského derby se ovšem zdálo, že situace v tabulce bude hodně odlišná.

V úvodním dějství byl Hattrick prakticky bezchybný. Vedl sice jen o gól, nicméně Gullivers v podstatě k ničemu nepustil. Vševypovídající je počet střel, který mluvil 10:2 ve prospěch hostů. Stačilo ale několik slepených tref během druhé části a Gullivers byli zpátky ve hře. Domácí mančaft otočil skóre z 0:2 na 4:3 a měl lepší pozici do třetí části.

Hostující tým navíc zůstával dlouho v úzkých. V závěru si trenér Šiška vybral oddechový čas a Hattrick zkoušel variantu v šesti florbalistech, jež se nakonec i vyplatila. Těsně před koncem srovnal ve vyhecovaném finiši Matěj Bednář, který posléze proměnil také rozhodující nájezd. Při dovednostní disciplíně využil svůj pokus i René Slezák a bez inkasované branky odešel Ondřej Kolajta, potom co šel na nájezdy místo Létala.

Kromě vítězství si Hattrick připsal další trefu v přesilové hře. Úspěšná střela Jonáše Kůry z 28. minuty byla již osmým gólem mužstva při početní převaze, což je nejvíce v celé soutěži. Zároveň se Hattrick nenechal ani jednou vyloučit a snažil se, aby Gullivers měli jen minimum šancí ho potrestat.

Současně platí, že FBŠ má nejlepší obranu první ligy. Dosud inkasovala pouhých devatenáct branek, což znamená dělené první místo této statistiky s Bulldogs. Ti však mají odehráno o zápas méně.

Také v následujícím duelu čeká Hattrick derby s nedalekým protivníkem. Do sportovní haly v Maloměřicích přijedou Aligators Klobouky, kteří z role nováčka soutěže zatím působí jako nepříjemný rival. Přijďte podpořit tým Hattricku v neděli 9. října od 18 hodin přímo na tribuny!

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 33. Pollak (Kouřil), 35. Černoch (Videman), 36. Karpíšek (Bouška), 37. Kadlec (Šmíd) – 8. Máček (Slezák), 28. Kůra J. (Sládeček), 35. Fuchs (Brom), 59. Bednář (Slezák), RN Bednář. Trestné minuty: 2:0. Využití: 0:1. Střely: 19:27. Diváků: 254. Rozhodčí: Jakub Krátký, Pavel Vojkůvka. TEXTOVÝ ONLINEVIDEOPŘENOS